Oryginalne oświadczyny to marzenie niejednej kobiety. Z pewnością większość z nas, wolałby usłyszeć: „Czy wyjdziesz za mnie” w niebanalnych okolicznościach. Co zrobić aby zorganizować oświadczyny, o których twoja ukochana pamiętała do końca swojego życia? Na pewno najważniejsza jest organizacja, w tym dniu nie ma miejsca na przypadki. Nie kieruj się tym co mówią rodzice oraz tym na co namawiają cię znajomi. Ty przecież znasz najlepiej swoją ukochaną i to od ciebie zależy kiedy zadasz to najważniejsze pytanie w życiu oraz w jakich będzie to okolicznościach.

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/oryginalny-sposob-na-oswiadczyny/

Czy zaręczasz się w obecności rodziców?

Kiedyś oświadczyny wyglądały zupełnie inaczej niż obecnie. Według dawnych zasad savoir vivre oraz starej szkoły przyszły pan młody powinien poprosić swoją wybranka o rękę w obecności jej rodziców. Mało tego w dzień zaręczyn podczas uroczystej kolacji powinien wręczyć swojej przyszłej teściowej kwiaty, a przyszłemu teściowi prezent spersonalizowany. Wtedy wówczas mógł poprosić ich córkę o rękę. Obecnie wygląda to nieco inaczej. Młodzi stawiają w tej chwili na prywatność, chcą podzielić się tą chwilę sami ze sobą bez obecności świadków.

Odpowiedni moment

Bardzo ważny jest również moment, w którym zamierzamy oświadczyć się partnerce. Warto zastanowić się, czy możemy jakoś powiązać datę zaręczyn z ważnym wydarzeniem w waszym wspólnym życiu, np. w rocznicę. Równie dobrym terminem może być duże wydarzenie takie jak święta, sylwester czy walentynki.

Twoje pomysły na zaręczyny powinny być również związane z terminem, w jakim zamierzasz się oświadczyć. Jeśli chcesz się oświadczyć na łódce lub podczas lotu balonem, warto wybrać termin, w którym będzie odpowiednia pogoda na taką atrakcję. Jeśli waszą ulubioną porą roku jest zima, możesz rozważyć oświadczyny w śniegu z widokiem na góry. Wszystko zależy od waszych preferencji i pomysłowości.

Niezależnie od tego, jaki termin i atrakcje wybierzesz, twoja partnerka na pewno doceni staranne przygotowania i twoje zaangażowanie. W tym dniu najważniejsi jesteście wy, a zaręczyny powinny być dopasowane do obojga partnerów.

Z pierścionkiem czy bez?

Na początku trzeba zastanowić się nad tym czy mają to być oświadczyny z pierścionkiem czy bez niego. Według tradycji i panujących w naszym kraju zwyczajów oświadczyny powinny zawsze iść w parze z pierścionkiem w roli głównej. Pierścionek zaręczynowy jest bardzo istotnym elementem tego dnia. Mówi się, że pierścionek nie powinien być tańszy niż trzykrotna wartość zarobków pana młodego. Nie jest to jednak narzucony wymóg. Mężczyzna może oświadczyć się kobiecie bez pierścionka

Jakie miejsce wybrać?

Jeżeli nie stać cię na drugą wycieczkę w egzotyczne kraje? To nic straconego! Nie jest powiedziane przecież, że oświadczyny muszą koniecznie odbywać się w jakimś innym kraju. Dla osób z mniejszym budżetem dobrym wyjściem są oświadczyny w miejscu Poznania lub w miejscu pierwszego pocałunku. Wybór miejsca należy tak naprawdę do Ciebie. Dostosuj go tak, abyście oboje czuli się komfortowo.

Sposób na oryginalne oświadczyny

Oryginalne oświadczyny to takie, o w których będzie mówiło się przez długie długie lata. Nie mogą one z pewnością wyglądać jak każde przeciętne oświadczyny. Jak oświadczyć się w oryginalny sposób? Jeśli twoja dziewczyna jest miłośniczką muzyki zabierz ją na koncert jej ulubionego zespołu. Wcześniej lepiej jest ustalić z organizatorami lub z muzykami to czy będą oni mogli w trakcie koncertu dać Ci prawo do głosu. Wtedy przez mikrofon oświadczysz się swojej ukochanej przed jej ulubionym zespołem oraz zgromadzonymi fanami. Będą to bez wątpienia chwile, które będziecie wspominać do końca waszego życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here