Ważne uroczystości podkreślone winem maja jeszcze bardziej podniosły charakter. Warto zatem zadbać, aby każdy uczestnik przyjęcia mógł napić się trunku, który będzie dopasowany do przyrządzonych potraw, a jednocześnie wzbogaci wyjątkowość sytuacji. W dobraniu wina pomoże nie tylko lista serwowanych potraw, ale również znajomość preferencji uczestników biorących udział w uroczystości.

Lepiej więcej niż mniej

Uroczysta okazja, którą świętuje więcej osób powinna być odpowiednio przemyślana pod wieloma względami. Jeśli miejsce i menu są już ustalone, należy zastanowić się nad tym, jakie wina zostaną podane. Znana wśród degustatorów zasada brzmi, że do jednej potrawy podaje się jeden rodzaj wina. W takiej sytuacji konieczne jest zapewnienie kilka rodzajów trunku, gdyż podczas uroczystości każdy gość sięga po danie, na które ma ochotę. Warto przygotować się na taką okoliczność i zaproponować większy wybór, który dostosuje się do wszystkich potraw.

Łatwiej jest natomiast, jeśli dania podawane są kolejno i każdy gość otrzymuje własna porcję. W takiej sytuacji przy każdym serwowaniu potrawy podać można dostosowane do niej wino.

Komponowanie trunku z posiłkiem nie jest trudne

Jakie wina musujące z wineavenue24.pl wzbogacą smak potraw „jasnych”, a więc ryb, owoców morza i dań drobiowych. Zarówno trunek, jak i posiłek mają lekki charakter, jak i subtelny smak, dzięki czemu takie połączenie jest pełne harmonii. Natomiast wina czerwone lepiej komponują się z potrawami cięższymi, przyrządzonymi z wołowiny lub wieprzowiny. Nie zaleca się podawania wina do potraw, których składnikiem jest ocet, a także do zup i owoców. W połączeniu z jajkami i szpinakiem powstaje metaliczny posmak w ustach.

Uroczysta okazja dla dwojga

Kiedy wyjątkowa sytuacja świętowana jest z ukochaną osobą, najlepiej skorzystać ze znajomości jej preferencji smakowych i wybrać ulubione wino,a następnie do niego dostosować przygotowanie potrawy. Sprawi to, że uroczystość będzie miała urokliwy klimat, a posiłek doskonały smak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here