Przedwczesny wytrysk to nie tylko jeden z najbardziej krępujących, lecz prawdopodobnie również najpowszechniejszych problemów łóżkowych mężczyzn. Sęk w tym, że trudno powiedzieć, jak bardzo jest powszechny, ponieważ zdecydowana większość panów nie mówi o tym, ani nie udaje się z tym problemem do lekarza. Dlaczego ten drobiazg powoduje tak duży wstyd u panów i jak sobie z nim poradzić?

Dlaczego przedwczesny wytrysk to problem?

To trudny temat dla obojga partnerów seksualnych. Kobieta zazwyczaj potrzebuje nieco dłuższej stymulacji i stosunku, by osiągnąć pełen orgazm. Dostosowanie swoich możliwości do partnerki to spore wyzwanie dla panów – bardzo często już kilka minut wystarczy, aby osiągnęli oni finał. Najbardziej satysfakcjonujący seks to taki, w którym oboje partnerzy w mniej więcej podobnym momencie szczytują – wtedy potrzeby obojga zostają zaspokojone.

Mężczyźni często biczują się z powodu tego, że osiągają wytrysk zbyt wcześnie, podczas gdy ich partnerka jeszcze nawet się do niego nie zbliża. Nie musi to oczywiście oznaczać końca stosunku – warto doprowadzić ją do pełni satysfakcji na inne sposoby, skupiając się maksymalnie na jej potrzebach. Jest to jednak dla panów bardzo przykre, bo według nich samych świadczy o tym, że nie potrafią kontrolować własnego ciała.

Jak sobie pomóc z przedwczesnym wytryskiem?

Idealnym rozwiązaniem na takie problemy są tabletki wydłużające stosunek. Ich zadaniem jest przede wszystkim wzmocnienie i utrzymanie erekcji jak najdłużej – aby przyrodzenie zawsze dawało partnerce maksimum rozkoszy. Utrudniają one nieznacznie działanie hormonom odpowiedzialnym za uczucie szczęścia i satysfakcji. Dzięki temu stosunek jest wciąż bardzo przyjemny, ale nie szczytowo satysfakcjonujący – do osiągnięcia orgazmu potrzeba dużo więcej czasu i pracy. Tym samym panowie zażywający tabletki na opóźnienie wytrysku mogą cieszyć się naprawdę długim, kilkudziesięciominutowym stosunkiem, podczas którego mają możliwość zaprezentowania partnerce siebie w jak najlepszej odsłonie i zadbanie przede wszystkim o jej komfort i orgazm.

Przedwczesny wytrysk to bardzo często domena młodych mężczyzn i chłopców. Ich popęd płciowy jest w tym wieku bardzo silny z uwagi na wzrost znaczenia hormonów płciowych, natomiast umiejętności kontroli wciąż jeszcze niedostateczne. Nie każdy jednak z wiekiem nabiera umiejętności kontrolowania swojego wytrysku – wymaga to częstych zbliżeń i treningów. W przypadku trudności z przedwczesnym stosunkiem utrzymujących się przez długi czas warto wybrać się do seksuologa. W doraźnym radzeniu sobie z tą przypadłością pomogą z pewnością specjalne tabletki na przedwczesny wytrysk!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here