Kształt oraz wielkość nosa w znaczącym stopniu wpływają na wygląd naszej twarzy. Twarz z kolei ma ogromne znaczenie dla odbioru naszej osoby przez nowo poznanych ludzi. Z jednej strony, nie jest to do końca sprawiedliwe. W końcu stare dobre przysłowie mówi, aby nie oceniać książki po okładce. Co jednak zrobić, gdy kształt nosa ma nie tylko znaczenie dla postrzegania nas przez innych, ale i w dużym stopniu dla nas samych? Kompleks ten potrafi zniszczyć wielu ludziom życie, a nawet doprowadzić do depresji. Dla takich osób zbawienną okazuje się informacja o tym, że możliwa i łatwo dostępna jest korekta nosa kwasem hialuronowym.

Nieinwazyjna metoda na pozbycie się kompleksu

Ingerencja w kształt nosa kojarzy nam się najczęściej z bolesną i ryzykowną operacją plastyczną. Do niedawna właśnie tak było. Dziś możliwa jest nieinwazyjna i całkowicie bezbolesna korekta nosa kwasem hialuronowym, której efekt zadowoli każdego, kto chciałby, aby jego nos wyglądał chociaż trochę lepiej. Oczywiście u niektórych efekty będą wręcz zjawiskowe, a u innych bardziej subtelne. Wszystko zależy od naturalnego kształtu nosa.

Cały zabieg polega na wypełnieniu wklęsłych miejsc na nosie, dzięki czemu uzyskamy jego nowy, bardziej estetyczny kształt. Oczywiście nie sposób, nie wspomnieć w tym miejscu o substancji, która umożliwia tego typu modelowanie. Kwas hialuronowy w postaci, która używana jest w medycynie estetycznej, stanowi niezwykle plastyczny wypełniacz. Pozwala on na dokonanie takiej korekty nosa, która podniesie jego mostek, naprawi asymetryczność lub poprawi kształt czubka nosa.

Bardzo popularna jest również korekta garbu nosa. W końcu ten defekt wydaje się najbardziej niechciany i zarazem trudny do zniwelowania ze wszystkich. Mimo że zabieg ten nie zagwarantuje takich efektów, jakie uzyskalibyśmy po operacji plastycznej, to jest coraz częściej wybieraną alternatywą. Dlaczego? Przemawia za tym szybkość, bezbolesność, a także brak konieczności dochodzenia do siebie bezpośrednio po.

Przygotowanie do zabiegu i jego przebieg

Do zabiegu nie trzeba się w większym stopniu przygotowywać. Wystarczy, że będziemy pamiętać o nieprzyjmowaniu leków przeciwzakrzepowych na kilka dni przed wizytą w gabinecie. Niewskazana jest również aspiryna. Korekta nosa przy użyciu kwasu hialuronowego polega na wstrzyknięciu tej substancji przy pomocy cienkiej igły. Lekarz uformuje miejsce podania żelu w taki sposób, aby w jak największym stopniu zniwelować niedoskonałości. Samo podanie kwasu jest bezbolesne, ponieważ skórę znieczula się przy pomocy specjalnej maści. Możemy spodziewać się, że wizyta w gabinecie potrwa około pół godziny. Po wszystkim możemy wrócić do zwykłej codzienności. Jest to bez wątpienia ogromna zaleta tego zabiegu.

Efekty korekty nosa zobaczymy właściwie od razu po skończonym zabiegu. Nie mniej, do około 2 tygodni będzie się on jeszcze w nieznacznym stopniu formował. Ważne jest, aby po zabiegu nie nosić okularów, gdyż mogą one wpłynąć na ułożenie się podanego żelu. Ponadto pamiętajmy, aby unikać skoków temperatury, a więc zrezygnować musimy z sauny, czy solarium. Niewątpliwą zaletą tego zabiegu jest raczej znikoma szansa na pojawienie się opuchlizny, zaczerwienienia czy siniaków. Jeśli jednak wystąpią, to zazwyczaj są one niewielkie i szybko ustępują. Można uznać, że tego typu zabieg jest bardzo dyskretny, nic więc dziwnego, że cieszy się tak ogromną popularnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here