Wypoczynek w górach to atrakcyjna forma spędzenia czasu zarówno podczas długiego weekendu, jak i dłuższego urlopu. Góry nie tylko zachwycają, ale ich klimat doskonale wpływa na samopoczucie.

Gdzie się wybrać?

Możliwości jest tak naprawdę bardzo wiele, od Sudetów po Bieszczady. Wszystkie góry są piękne o każdej porze roku. Miłośnicy gór mogą po prostu planować wyjazd co roku w inne miejsce. Dzięki temu nie tylko poznają piękne zakątki, ale nie znudzą się tymi samymi widokami. Zaletą takiego podejścia jest także możliwość poznania folkloru góralskiego w różnych odsłonach. Zwłaszcza w okresie letnim organizowane są różnego rodzaju imprezy folklorystyczne zapewniające turystom wiele atrakcji.

Baza noclegowa w górach jest bardzo dobrze rozwinięta, więc nawet w szczycie sezonu nie ma problemu ze znalezieniem wolnych miejsc. Do wyboru są luksusowe hotele z basenem i SPA lub bardziej kameralne kwatery w domach prywatnych. Oczywiście ich ceny zależą nie tylko od standardu, ale także od lokalizacji.

Najdrożej jest w Zakopanem, ale jeżeli przyjechaliśmy własnym samochodem, to lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie kwatery w okolicznych wioskach. Nie tylko są tańsze, ale przede wszystkim zapewniają spokojny odpoczynek. Dodatkowo zawsze można liczyć na pyszne jedzenie przygotowywane przez gospodarzy. Górale wszędzie są niezwykle gościnni i zależy im, by goście wyjechali zadowoleni.

Jak spędzić urlop w górach?

Wypoczynek w górach powinien być aktywny, oczywiście dostosowany do umiejętności i możliwości. W zimie wczasy góry to przede wszystkim jazda na nartach lub desce snowboardowej. Nawet brak śniegu nie jest przeszkodą, bo stoki są sztucznie zaśnieżane.

W okresie letnim wczasy góry trzeba zaplanować dokładniej i przede wszystkim opracować kilka wariantów ze względu na zmienność pogody. Jeżeli uniemożliwia wędrówki po szlakach turystycznych to można zwiedzić okoliczne zamki lub muzea prezentujące historię i kulturę regionu.

Baza rekreacyjna pozwala także na aktywny wypoczynek nawet podczas ulewnych deszczy. Do wyboru są kryte baseny zasilane źródłami geotermalnymi, kryte korty tenisowe, ścianki wspinaczkowe.Urlop w górach pozwala na wyciszenie się, oderwanie od codziennego zgiełku i bezpośrednie obcowanie z przyrodą. Najlepiej sprzyjają temu wypady w jeszcze dzikie Bieszczady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here