Badanie krwi to prosty, a jednocześnie łatwy sposób zdobycia wiedzy o stanie zdrowia. Kiedy warto przeprowadzić badanie?

Czy zmęczenie jest normalne?

Zarywanie nocy, dużo pracy oraz wysiłku fizycznego to racjonalne powody, by odczuwać zmęczenie. Inaczej jest, gdy u osób, które prowadzą unormowany tryb życia, prawidłowo się odżywiają oraz dbają o odpowiednią ilość snu występuje ciągłe zmęczenie. Taka sytuacja powinna być niepokojąca.

Badania krwi Katowice pozwolą określić, czy organizm zmaga się z infekcją. Jeśli badanie OB (odczyn Bernackiego) wykaże zbyt niską ilość czerwonych krwinek oraz niski poziom hemoglobiny będzie to świadczyło o anemii.

Niedokrwistość może być powiązana z dużą utratą krwi w czasie okresu. Warto wtedy udać się do lekarza ginekologa.

Utrata wagi

Mimo, iż panie przeważnie są zadowolone z utraty wagi zbyt duża utrata kilogramów może być zwiastunem poważnej choroby. Laboratorium medyczne Katowice określi stężenie hormonów tarczycy. Za wysoki bądź za niski poziom TSH, T3 i T4 oraz niski poziom cholesterolu to znak, że tarczyca nie pracuje w prawidłowy sposób. W takiej sytuacji należy dokładnie się jej przyjrzeć.

W sytuacji, gdy badania tarczycowe wyjdą prawidłowo należy zwrócić się po poradę do lekarza, gdyż utrata wagi może być objawem choroby nowotworowej.

Siniaki mogą być niepokojące

Siniaki ma każdy z nas. Odrobina nieuwagi i siniak gotowy. Niepokojąca jest sytuacja, gdy najlżejsze uderzenie, czy uścisk pozostawiają ślady. W takiej sytuacji badanie krwi Katowice na krzepliwość jest niezbędne.

Laboratorium medyczne katowice musi zrobić również badanie cukru. Jednym z objawów cukrzycy jest skłonność do siniaków. Zaniepokoić powinno również odczuwanie ciągłego pragnienia, co także jest symptomem cukrzycy.

Picie alkoholu – wskazanie, by zrobić badania

Zgubne skutki picia alkoholu są znane już od dawna. O ile wypicie lampki wina nie jest szkodliwe, to już mocniejszy alkohol nie jest korzystny dla organizmu.

Wątroba jest jednym z najbardziej obciążonych organów w przypadku picia alkoholu. Badanie krwi Katowice określi poziom bilirubiny oraz enzymów wątrobowych. Niewielkie odchylenia od normy to znak, że wątroba została uszkodzona. W przypadku znacznych różnic można mówić o marskości wątroby.

Badania krwi Katowice nie są wymagające za to potrafią bardzo wiele powiedzieć o kondycji organizmu. Warto o tym pamiętać i raz w roku przeprowadzać badania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here