Leczenie łysienia to nie tylko kwestia estetyki, ale również samopoczucia. Pacjenci, którzy chcą odzyskać swoje włosy, mogą wybrać nowoczesną metodę przeszczepu FUE. Co warto o niej wiedzieć?

Przeszczep włosów metodą FUE – co to jest?

Aktualnie stosowane są różne metody przeszczepu włosów. Wśród nich najbardziej popularna to przeszczep włosów FUE, który pozwala na uzyskanie najlepszych rezultatów.

FUE, czyli Follicular Unit Extraction to rodzaj przeszczepu włosów, który polega na transplantacji pojedynczych cebulek włosowych. To alternatywa dla starszej generacji metod przeszczepu włosów, gdy pobierano całe pasy skóry. W przypadku FUE zabieg jest znacznie mniej inwazyjny, a przy tym cechuje się wysoką skutecznością nawet w przypadku znacznego postępu łysienia.

Przebieg przeszczepu cebulek włosów metodą FUE

Nowoczesny przeszczep cebulek włosów metodą FUE przebiega w dwóch etapach. Pierwszy to pobranie cebulek włosowych z okolicy dawczej, natomiast drugi to umieszczenie ich w okolicy biorczej.

Pierwszy etap przeszczepu włosów FUE odbywa się z wykorzystaniem specjalnych narzędzi, które pobierają cebulki włosowe. Najczęściej okolica dawcza to obszar potyliczny. Cebulki są następnie liczone i oceniane pod względem swojej zdatności do transplantacji. To powoduje, że przeszczepiane są tylko najlepsze cebulki, co przekłada się także na wysoką efektywność tej metody.

Drugi etap przeszczepu cebulek włosów to wszczepienie ich w wybrane miejsca, najczęściej na przednim obszarze głowy. Specjalista musi wszczepiać cebulki pod odpowiednim kątem i we właściwej odległości od siebie. Gojenie po zabiegu następuje znacznie szybciej niż przy transplantacji włosów innymi metodami.

Jakie są efekty przeszczepu włosów metodą FUE?

Dzięki zastosowaniu tej metody przeszczepu włosów można uzyskać najlepsze rezultaty leczenia łysienia. Należy jednak pamiętać o tym, że nie są one widoczne od zaraz.

Prowadzony metodą FUE przeszczep cebulek włosów daje pierwsze zauważalne efekty po około 2-4 miesiącach, natomiast pełen rezultat można zobaczyć po około 9-12 miesiącach.

Podsumowując, przeszczep włosów FUE to obecnie zdecydowanie najlepsza metoda na odzyskanie włosów. Transplantacja prowadzona tą właśnie metodą jest wysoce skuteczna, a przy tym cechuje się niską inwazyjnością oraz nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here