Prowadzenie samochodu to odpowiedzialne i niekiedy trudne zadanie, zwłaszcza gdy jeździe towarzyszą niesprzyjające warunki pogodowe. Odblaski słońca irytują, pogarszają jakość widzenia i powodują efekt olśnienia. W takich okolicznościach trudno o spokój i pewność za kierownicą. Jadąc w słońcu, ale i nocą wśród oślepiających reflektorów i migoczących szyldów, nie możemy też być pewni o bezpieczeństwo na drodze. Jednym ze skutecznych form wsparcia wszystkich siadających za kierownicą są dobrze dobrane okulary do jazdy samochodem. Czym powinny charakteryzować się dobre okulary dla kierowcy i jakie okularowe soczewki do jazdy samochodem wybrać, by odbite światło przestało wadzić i zagrażać w trakcie prowadzenia auta?

Na co zwrócić uwagę dobierając okulary do jazdy samochodem?

Okulary dla kierowców muszą gwarantować szerokie pole widzenia i perfekcyjną ostrość widzenia na wszystkie odległości w każdych warunkach pogodowych. Najbardziej problematyczne są oczywiście odblaski słońca, oślepiające światło odbite od gładkich i mokrych powierzchni, reflektory aut, neony,  utrudniające jazdę zarówno w ciągu dnia, jak i o zmierzchu czy w nocy. Aby okulary dla kierowców poradziły sobie ze swoimi zadaniami, muszą redukować odblaski słońca, poprawić ostrość i komfort widzenia. Temu służą m.in. soczewki okularowe wyposażone w specjalne powłoki antyrefleksyjne, które blokują odbite światło i zapobiegają niebezpiecznemu efektowi olśnienia. Najlepsze szkła okularowe tego typu redukują refleksy do minimum i jednocześnie znacząco poprawiają kontrast i percepcję barw. Dobre okulary do jazdy samochodem powinny także gwarantować wyraźne widzenie tego, co dzieje się w dalekiej odległości na drodze, ale i pozwalać na precyzyjne widzenie w bliży i na średnie odległości, np. obserwację wskaźników na desce rozdzielczej czy sytuacji w lusterkach. To szczególnie ważne w przypadku dojrzałych kierowców, którzy często doświadczają problemów z ostrym widzeniem na różne dystanse, zwłaszcza przy przenoszeniu wzroku z obiektów zlokalizowanych w różnych odległościach.

Perfekcyjne soczewki okularowe dla kierowców od SEIKO

Z myślą o kierowcach i ich specyficznych potrzebach SEIKO, twórca najbardziej rewolucyjnych rozwiązań optycznych wytwarzający soczewki okularowe dla najbardziej wymagających, zaprojektowało specjalistyczne soczewki do jazdy samochodem SEIKO DRIVE i SEIKO DRIVE X. To soczewki do okularów o nowatorskiej konstrukcji zapewniającej lepszą jakość widzenia, które dodatkowo doposażone są w innowacyjną powłokę antyrefleksyjną zapobiegającą olśnieniu SEIKO RoadClearCoat (RCC). Powłoka RoadClearCoat to unikatowa nowinka SEIKO, zapewniająca maksymalną skuteczność redukcji odblasków i komfortowe widzenie o każdej porze dnia i nocy, nie tylko za kierownicą. Soczewki dla kierowców SEIKO DRIVE to jednoogniskowe szkła, które maksymalizują ostrość i precyzję widzenia w dali i redukują nieostrości w strefach peryferyjnych, natomiast soczewki SEIKO DRIVE X to dedykowane kierowcom szkła progresywne. SEIKO DRIVE X dodatkowo optymalizują pole widzenia w dali, dla pełnego komfortu prowadzenia pojazdu oraz poprawiają ostrość widzenia w bliży i odległościach pośrednich aby komfortowo kontrolować przyrządy wewnątrz samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here