Chcesz włączyć do swojej diety produkty pochodzenia naturalnego? Zastanawiasz się jaki wpływ na Twoje zdrowie będzie miała zmiana dotychczasowego sposobu żywienia się? Dzisiaj opowiemy Ci nieco więcej na temat korzyści wynikających ze spożywania posiłków składających się wyłącznie z naturalnych, nie przetworzonych produktów. Jesteś ciekawy co do tej pory działo się z Twoim organizmem i co się stanie jeżeli nadal nie zmienisz złych nawyków żywieniowych? W takim razie zapraszamy dalej!

Naturalna żywność czyli jaka? Czy produkty naturalne różnią się od tych tradycyjnych?

Może na wstępie wytłumaczymy Ci jakie produkty zaliczamy do kategorii żywności naturalnej. Są to wszystkie wyroby z oznaczeniami „eko”, „bio” oraz „organic”, choć różnią się pomiędzy sobą nazwami to łączy je jedno, wszystkie pochodzą z upraw ekologicznych. Na ten temat pisaliśmy już wiele razy ale dzisiaj również przypomnimy Ci czym charakteryzują się uprawy ekologiczne oraz jaki jest ich główny cel.

Gospodarstwa ekologiczne zajmujące się produkcją wyrobów „eko”, „bio” czy też „organic” pracują według ściśle określonych zasad. Producenci używają tylko i wyłącznie naturalnych środków ochrony roślin dzięki czemu ekologiczne warzywa i owoce nie zawierają w sobie pestycydów oraz metali ciężkich. Podobnie jest z mięsem, w ekologicznych farmach zwierzęta karmione są tylko i wyłącznie naturalnymi paszami – bez antybiotyków oraz GMO. Spożywanie naturalnej żywności ma jeden cel – zadbanie o nasze zdrowie!
Jak już zapewne się domyślasz różnica pomiędzy żywnością naturalną a żywnością konwencjonalną dotyczy w dużej mierze składu oraz walorów odżywczych. Produkty konwencjonalne, które są ogólnodostępne w każdym sklepie to wyroby przetwarzane, zawierające w swoim składzie konserwanty, substancje wypełniające oraz ulepszające.

Dlaczego warto postawić na żywność naturalną?

Pewnie nie raz będąc na zakupach zastanawiałeś się nad tym czy warto wydać więcej na produkt naturalny. Pewnie że warto i to nie tylko ze względu na właściwości zdrowotne takiej żywności ale też i na walory smakowe. Produkty ekologiczne są dużo smaczniejsze niż żywność konwencjonalna, przepełniona różnego rodzaju substancjami aromatyzacyjnymi, których celem jest poprawa smaku.
Żywność naturalna jest źródłem witamin i substancji mineralnych, których potrzebujemy do tego by nasz organizm mógł prawidłowo funkcjonować.

Żywność naturalna
Gdzie kupować produkty naturalne?

Naturalną żywność dostać już można w większości supermarketów ale najlepsze ekologiczne produkty znajdziesz w sklepach ze zdrową żywnością, zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych. Punkty oferujące w swej sprzedaży posiadają produkty certyfikowane – tutaj nie musisz obawiać się, tego czy to co kupujesz jest w pełni naturalne i ekologiczne.
Żywność naturalna jest niestety nieco droższa od tej tradycyjnej, pamiętaj jednak, że jest ona bez porównania zdrowsza. Jeżeli chcesz trochę zaoszczędzić zachęcamy do robienia zakupów w sklepach online – ceny są tam naprawdę bardzo atrakcyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here