I Ty również postanowiłeś zostać „fit” w związku z tym jednym z pierwszych kroków jakie w tym kierunku podjąłeś jest zmiana dotychczasowego sposobu żywienia się. Właśnie dlatego też ogólnodostępną żywność konwencjonalną chcesz zastąpić zdrową ekologiczną żywnością. Zastanawiasz się gdzie najlepiej robić zakupy? Jaki sklep wybrać?

Zdrowa żywność a żywność konwencjonalna

Zanim zajmiemy się tematem sklepów to na wstępie wyjaśnimy Ci różnice występujące pomiędzy zdrową żywnością a żywnością konwencjonalną. Mianem zdrowej żywności określa się produkty pochodzące wyłącznie z upraw ekologicznych, gdzie całkowite jest zabronione używanie szkodliwych dla zdrowia ludzkiego środków chemicznych (w tym pestycydów) oraz konserwantów.
Żywność konwencjonalna to żywność ogólnie dostępna, z którą styczność masz na codzień. W tych produktach znajduje się całe mnóstwo różnych ulepszaczy smaków oraz innych przysłowiowych „wspomagaczy”.

Sklep stacjonarny czy sklep internetowy?

Zdrową żywność najlepiej jest kupować u sprawdzonych sprzedawców, tutaj wybierać możesz pomiędzy stacjonarnymi sklepikami a sklepami internetowymi, które cieszą się największą popularnością. Tutaj znajdziesz tylko i wyłącznie certyfikowane produkty z oznaczeniem w nazwie „eko”, „bio” lub „ogranic”. Co więcej musisz pamiętać, że produkty z kategorii zdrowej żywności są dużo droższe niż te tradycyjne. Jeżeli mielibyśmy Ci coś doradzić to zdecydowanie najbardziej opłaci Ci się zrobienie zakupów w sklepie online. Dlaczego? Po pierwsze wybór asortymentu jest tu znacznie bogatszy a po drugie ceny są dużo niższe, dodatkowo sklepy zachęcają potencjalnych klientów różnymi kuszącymi promocjami oraz rabatami, z których żal by było nie skorzystać.

Sklep ze zdrową żywnością
Czy w supermarkecie znajdziemy zdrową żywność?

Tak, jak najbardziej! Obecnie w większości dużych supermarketów znajdują się specjalne działy ze zdrową żywnością. Pamiętaj jednak, że nie zawsze jest to żywność w 100 % ekologiczna. Jak odróżnić oryginalny wyrób ekologiczny od produktu prawie „eko”. Najprostszym sposobem jest przeczytanie etykiety opakowania – jak to robić w właściwy sposób? O tym już za chwilę.

Czytaj etykiety!

Zdrowy klient to świadomy klient – musisz zapamiętać tę złotą zasadę. Jeżeli poważnie podchodzisz do zmiany sposobu swojego dotychczasowego odżywiania się to musisz wykazać się umiejętnością właściwego myślenia. Kupuj z głową, produkty z działu zdrowej żywności są drogie, więc nie wydawaj pieniędzy na wyrób, który jest obecnie na topie tylko na taki produkt, który wykorzystasz w kuchni do przygotowania pysznego i pożywnego obiadu.

Zanim kupisz, zapoznaj się z treścią zawartą na etykiecie opakowania, sprawdź jak wygląda skład – zwróć uwagę na to czy produkt nie zawiera przypadkiem substancji dla Ciebie szkodliwych mogących wywołać alergię takich jak np. popularny gluten czy orzechy. Ważna jest również data ważności, pamiętaj, że wyroby ekologiczne cechują się znacznie krótszym okresem przydatności niż żywność konwencjonalna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here