Banany – to właśnie tymi owocami zajadamy się najczęściej. Są one smaczne a przede wszystkim zdrowe, dlatego też jest to jedna z głównych przekąsek sportowców. Banany jemy w domu, w pracy, w szkole dosłownie wszędzie. Chcesz wiedzieć dlaczego warto jest kupować ekologiczne BIO banany, czym one różnią się od bananów z tradycyjnych upraw? Odpowiedzi na te pytania poznasz już za chwilę.

Banany ekologiczne lepsze od zwykłych?

Będąc na zakupach, kupując banany rzadko kiedy zastanawiamy się nad tym skąd one tak właściwe pochodzą, i nie chodzi nam tutaj o kraj lecz o uprawy. Jak już zapewne wiesz wyróżnić możemy uprawy tradycyjne oraz uprawy ekologiczne, czyli te zdecydowanie bardziej przyjazne środowisku a przede wszystkim naszemu zdrowiu. Czy wiesz jaka jest różnica pomiędzy owocami pochodzącymi z tych upraw? Najważniejsza skupia się oczywiście na walorach odżywczych, które w pewnym stopniu oddziałują na nasze zdrowie.

BIO banany to banany z upraw ekologicznych, w tym przypadku owoce hodowane są według ściśle określonych zasad, rolnicy nie mogą wykorzystywać żadnych pestycydów ani środków chemicznych do ich uprawiania, można śmiało stwierdzić, że wszystko odbywa się w zgodzie z naturą. Właśnie dlatego też ekologiczne banany zawierają w sobie wiele witamin i minerałów – jakich? O tym opowiemy Ci już za chwilę, teraz wrócimy jednak do bananów pochodzących z upraw, gdzie dozwolone jest stosowanie różnych chemikaliów. Te owoce są praktycznie bezwartościowe a wręcz szkodliwe, banany są nasycone chemią, która trafiając do naszego organizmu wyrządza więcej złego niż dobrego. To właśnie chemia zawarta w produktach, które spożywamy jest jednym z czynników, odpowiedzialnych za powstawanie chorób cywilizacyjnych w tym nowotworów.

Dlaczego warto jeść banany?

O tym, że ekologiczne BIO banany są zdrowsze już wiesz, teraz opowiemy Ci więcej na temat witamin oraz substancji mineralnych w nich zawartych. Banany słyną przede wszystkim z dużej zawartości potasu, który wpływa na poprawną pracę nerek oraz reguluje ciśnienie krwi, dodatkowo pozytywnie działa na mięśnie a w tym mózg! Oprócz tego w bananach znajdziesz takie witaminy jak: witaminę C oraz witaminę B6 oraz substancje mineralne: żelazo, mangan, kwas foliowy, selen, cynk oraz magnez.

Ekologiczne BIO banany

Dodatkowo banany są źródłem beta-karotenu czyli związku organicznego odpowiadającego m.in. za ładny wygląd skóry, antyoksydantów, skrobi opornej, tryptofanu, pektyn, probiotyków oraz błonnika, który usprawnia pracę układu pokarmowego. Jak widać banany to samo zdrowie!

Co można przygotować z ekologicznych bananów?

Banany najlepiej smakują w postaci surowej lub jako dodatek np. do sałatki owocowej czy też naleśników. Z bananów można przygotować pożywne koktajle, upiec popularny i zdrowy chlebek bananowy oraz „fit” naleśniki.
Po czym poznać ekologiczne BIO banany?
Ekologiczne BIO banany dostępne w sklepach zazwyczaj są zapakowane w oddzielną folię na której widnieje informacja dotycząca producenta, kraju pochodzenia oraz certyfikatach świadczących o ich ekologicznym pochodzeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here