Salon zazwyczaj jest największym pomieszczeniem w domu. Spędzamy w nim tez mnóstwo czasu. Powinien wiec być funkcjonalny, nowoczesny i oczywiście stylowy. Urządzając go zwracamy uwagę na wiele elementów. Zastanawiamy się gdzie ustawić telewizor, gdzie powinna znaleźć się kanapa, jak duży ma być stół… W całym tym harmiderze zapominamy o odpowiednio dobranych krzesłach. Z pozoru może wydawać się, że nie są one ważnym elementem wnętrza. Jest jednak zupełnie inaczej. Dlatego też przed zakupami warto zastanowić się jakie krzesła mogą sprawdzić się w naszym salonie.

Pod kątem stołu

Krzesła zawsze dokupujemy do stołu. Często decydujemy się po prostu na komplet, dzięki czemu nie musimy martwić się szukaniem i dobieraniem odpowiednich elementów. Zdarzają się jednak takie sytuacje, że krzesła musimy kupić oddzielnie. Na co zwrócić wtedy uwagę? Przede wszystkim na ich wysokość. Siedzisko od podłogi powinno dzielić około czterdziestu pięciu centymetrów. Ważne jest także samo oparcie. Nie może ono wystawać poza blat więcej niż dwadzieścia centymetrów. Jeśli przekroczy tę granicę całość aranżacji może nie przedstawiać się zbyt korzystanie.

Z jakiego tworzywa?

Nowoczesny salon odchodzi od utartych wzorów. Dlatego też zamiast tradycyjnych drewnianych krzeseł zobaczymy w nim mnogość wzorów i kolorów. Świetnym i bardzo oryginalnym pomysłem mogą okazać się krzesła metalowe. Są one lekkie, wiec nie będziemy mieli żadnego problemu z ich przenoszeniem. Dodatkowo w razie sprzątania, czy remontu możemy ustawić je „jedno na drugim” i zaoszczędzić mnóstwo miejsca. Bardzo często typowe krzesła metalowe łączone są z innymi tworzywami takimi jak drewno.

Innym pomysłem są krzesła plecione. Na pierwszy rzut oka kojarzą się one głownie z tarasem, jednak obecnie wykorzystuje się je także w salonach. Wyplecione siedzisko lub oparcie z pewnością dodadzą charakteru każdemu wnętrzu.

Również plastikowe krzesła przestały być wykorzystywane jedynie na zewnątrz. Na rynku znajdziemy różne wzory i kolory tego typu siedzeń. Doskonale prezentują się one w nowoczesnych wnętrzach, podkreślając indywidualny charakter mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here