Szafa to mebel do przechowywania, który znajduje się w każdym domu, a niekiedy niemal w każdym pokoju. Jej rozmiar uzależniony jest nie tylko od indywidualnych potrzeb i preferencji, ale również od metrażu pomieszczenia. Choć zasada dobrania szafy wydaje się być prosta – mała do pomieszczenia o niewielkiej powierzchni, a duża do pokoju przestronnego – to wybór ten nie zawsze jest tak oczywisty.

Dlaczego niewielka szafa nie zawsze jest odpowiednia?

Mały metraż nie zawsze wiąże się z koniecznością wybrania szafy jednodrzwiowej lub małej szafy dwudrzwiowej. Konieczność pomieszczenia wszystkich posiadanych rzeczy, zazwyczaj w późniejszym czasie, rodzi potrzebę dokupienia dodatkowego mebla, najczęściej w postaci komody, która zajmuje dodatkową przestrzeń. W takich sytuacjach najlepiej oszacować pojemność niezbędną do zachowania porządku i zdecydować się na większą szafę.

Szafa z drzwiami przesuwnymi czy uchylnymi?

Mechanizm otwierania to niezwykle ważny aspekt, który ma ogromne znaczenie i istotny wpływ na komfort korzystania z szafy w pokoju. W wąskich pomieszczeniach zdecydowanie lepiej sprawdzą się drzwi przesuwne, które zapewnią łatwy dostęp do wnętrza mebla. Dzięki nim bez problemu będzie można chować lub układać rzeczy, korzystać z szuflad czy wieszaków. Szafa z lustrem na drzwiach w przedpokoju pozwoli również skontrolować swój wygląd tuż przed wyjściem. Wygoda zastosowania tego rozwiązania doceniana jest nie tylko w przypadku małych pokojów, ale i tych o dużych rozmiarach. Szafy przesuwne są praktyczne, dlatego stają się coraz częstszym wyborem.

Ile szaf wnękowych do małego pokoju?

W małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się szafy z przesuwnymi drzwiami z agatameble.pl. Lepiej również wybierać modele z jasnego drewna lub białe, które optycznie powiększą wnętrze. Jeśli zależy nam na nieco większej pojemności i zachowaniu odpowiedniej ilości wolnej przestrzeni, świetnie sprawdzi się szafa narożna. Większe pomieszczenia mogą pozwolić sobie na ogromne i pojemne szafy o kilku wnękach. Takie gabaryty sprawią, że posiadanie dużej ilości komód czy regałów z pewnością nie będzie konieczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here