Polacy coraz chętniej sięgają po zdrową, ekologiczną żywność, niektórzy podążają za ogólnie panującą modą inni zaś świadomie chcą zmienić złe nawyki żywieniowe poprzez odstawienie produktów konwencjonalnych na te organiczne. Chcesz wiedzieć jaki wpływ na ludzki organizm ma tania żywność? O tym już za chwilę, w dalszej części wpisu podpowiemy Ci również w jakich sklepach ekologicznych warto jest robić zakupy oraz dlaczego – zapraszamy…

Czym jest ekologiczna żywności? Dlaczego warto zrezygnować z żywności konwencjonalnej?

Zanim skupimy się na sklepach ze zdrową żywnością, to na wstępie wytłumaczymy Ci pokrótce czym jest żywność ekologiczna. Zaliczamy do niej warzywa, owoce, mięso oraz produkty gotowe.

Warzywa i owoce pochodzące z ekologicznych upraw nie posiadają w sobie pestycydów oraz innych szkodliwych dla zdrowia substancji np. metali ciężkich, które odpowiadają m.in. za powstawanie chorób nowotworowych. Są za to źródłem wielu witamin oraz substancji mineralnych, które wspierają prawidłowy rozwój naszego organizmu.
Podobnie jest z mięsem, które pochodzi tylko i wyłącznie z ekologicznych chowów a zwierzęta karmione są paszami na bazie ekologicznych składników – bez antybiotyków i GMO. Ekologiczne mięso jest chudsze, zawiera więcej białka a mniej tłuszczu. Ekologiczne produkty gotowe takie jak np. dżemy, pasztety czy pasty kanapkowe powstają ze składników naturalnych.

Sklep z ekologiczną żywnością
Jaki sklep z ekologiczną żywnością wybrać?

W Polsce z miesiąca na miesiąc otwiera się coraz więcej sklepów ze zdrową żywnością. W większości z nich znajdziemy nie tylko ekologiczne przetwory ale także świeże warzywa, owoce oraz wyroby mięsne.
Skorzystaj z internetu i sprawdź czy w okolicy Twojego miejsca zamieszkania znajduje się sklep z ekologiczną żywnością, jeżeli nie – to pamiętaj, nic straconego nadal masz szansę na nabycie organicznych i zdrowych produktów. Zastanawiasz się co musisz zrobić? To bardzo proste i wygodne – usiądź przed komputerem i po prostu zrób zakupy w sklepie online, których jest kilkanaście.

Dlaczego warto odwiedzić sklep internetowy? Po pierwsze asortyment – wybór produktów jest przeogromny, sklepy dysponują nie tylko polskimi wyrobami ale również i tymi z zagranicy. Po drugie – ceny. Jak wiesz żywność ekologiczna nie należy do najtańszych, dlatego też jeżeli chcesz coś trochę przyoszczędzić to najlepszym sposobem będzie zaopatrywanie się właśnie w sklepie internetowym.

Na jakie ekologiczne produkty warto wydać więcej?

Oczywiście na te, które mają w sobie dużą zawartość składników odżywczych. Będą to przede wszystkim świeże owoce i warzywa, soki z ekologicznych owoców i warzyw – to właśnie te produkty nazywane są przez wszystkich fanów zdrowego żywienia „bombami witaminowymi”.
Oprócz tego warto jest również zainwestować w ekologiczne kasze, mąki, makarony a także mięso. Można śmiało stwierdzić, że w sklepie znajdziesz wszystko czego potrzebujesz by przygotować pełnowartościowy posiłek dla swojej rodziny.
Nie zapominaj o deserze – w sklepach z ekologiczną żywnością nie brakuje słodyczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here