W tym roku przypadła setna rocznica urodzin polskiego papieża. Z tej okazji prezentujemy najlepsze okazy numizmatyczne związane z postacią Jana Pawła II, które są dostępne w ofercie wiodącego krajowego dystrybutora monet kolekcjonerskich i medali okolicznościowych – Skarbnicy Narodowej.

Srebrna moneta z masą perłową

Ta wyjątkowa moneta w oficjalnej sprzedaży jest w Polsce dostępna tylko za pośrednictwem Skarbnicy Narodowej. Każdy z 750 wykonanych egzemplarzy ma 65 mm średnicy, a jego nominał to 25 dolarów. Krajem emisji są Wyspy Salomona. Monetę wybito z 5 uncji czystego srebra i uszlachetniono masą perłową. Na rewersie znajduje się portret Jana Pawła II, a na awersie – wizerunek Elżbiety II. Do każdego sprzedanego numizmatu dołączany jest Certyfikat Autentyczności oraz elegancka szkatułka kolekcjonerska.

Medal okolicznościowy ze złota

Okaz o średnicy 18 mm i wadze 2 g wykonano w najwyższej jakości menniczej stempla lustrzanego i wyemitowano w ścisłej limitacji 2500 egzemplarzy. Do wybicia medalu użyto czternastokaratowego złota. Autorem projektu jest polski artysta-medalier, Robert Kotowicz. Awers przedstawia portret papieża z datami 1920-2020, na awersie zaś znalazł się herb papieski i napis „JAN PAWEŁ II KAROL WOJTYŁA” oraz rok urodzin i śmierci wielkiego Polaka.

Złoty okaz z kolekcji Najmniejsze Złote Monety Świata

Wyjątkową propozycją kolekcjonerską jest okaz wchodzący w skład serii „Najmniejsze Złote Monety Świata”. Numizmat ten ma 11 mm średnicy i został wybity z 0,5 g złota próby 999/1000. Jego nominał wynosi 2,5 dolara, a limitacja to jedynie 5000 kompletnych kolekcji na całym świecie. Ograniczona emisja znacząco podnosi wartość kolekcjonerską tych numizmatów, które wykonano w najwyższej jakości menniczej – przy użyciu stempla lustrzanego. Portret Jana Pawła II znalazł się na awersie monety, rewers przedstawia natomiast wizerunek królowej Elżbiety II. Kolekcja Najmniejsze Złote Monety Świata jest dostępna w ofercie Skarbnicy Narodowej razem z profesjonalną kasetką kolekcjonerską oraz lupą numizmatyczną.

Więcej wyjątkowych numizmatów upamiętniających wybitne postacie z polskiej historii znajdziesz na stronie: https://www.skarbnicanarodowa.pl/zloto/zlote-monety. Sprawdź już teraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here