Coraz częściej w naszych domach i mieszkaniach pojawiają się obszerne garderoby. Ten sposób przechowywania ubrań jest niezwykle wygodny. Szczególnie kobiety uwielbiają posiadać swój kącik z ubraniami, w którym zdecydowanie łatwiej i przyjemniej przeprowadzać codzienną stylizację. Jak zaprojektować własną garderobę marzeń?

Garderoba w oddzielnym pomieszczeniu

Jeśli tylko możemy sobie na to pozwolić, bardzo chętnie przeznaczamy na garderobę całe pomieszczenie. Nowe domy i mieszkania są zresztą projektowane w taki sposób, by dać domownikom taką możliwość. Osobna garderoba nie musi być duża, wystarczy, że będzie dobrze przemyślana. W mniejszym pomieszczeniu warto zrezygnować z tradycyjnych szaf na rzecz przydatnego wyposażenia. Nie wolno także zapomnieć o lustrze, które będzie sporym ułatwieniem w dobieraniu do siebie konkretnych ubrań!

Optymalne wyposażenie garderoby

Jakie wyposażenie garderoby powinno znaleźć się w jej wnętrzu, aby optymalnie wykorzystać przestrzeń? Przede wszystkim ergonomiczne wieszaki, zarówno zewnętrzne, jak i umieszczane w szafie. Dużą popularnością cieszą się wieszaki funkcyjne – dzięki nim we wnętrzu  zmieści się znacznie więcej ubrań. Przydatne bywają także szuflady funkcyjne, które pozwalają na manewrowanie wieszakami zgodnie z zapotrzebowaniem. Bieliznę najwygodniej trzymać w specjalnych drucianych koszach, a do przechowywania butów przyda się dobrze zaprojektowana szuflada na obuwie. Z użyciem tych wszystkich akcesoriów wystarczy zaledwie kilka metrów kwadratowych, aby stworzyć garderobę marzeń.

Niezawodne akcesoria meblowe do garderoby

Funkcjonalna garderoba działa w sposób niezawodny. Dlatego warto pomyśleć o akcesoriach meblowych, które doskonale poradzą sobie z wielokrotnym otwieraniem i zamykaniem i w ten sposób będą służyć domownikom przez wiele lat. Wybierając zawiasy do szafek warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wytrzymałość, ale także ciche domykanie, dzięki któremu garderoba stanie się prawdziwą oazą spokoju. Na szczególną uwagę zasługują prowadnice do szuflad. W ich przypadku cicha praca powinna iść w parze z dobrą mechaniką. Takie warunki spełniają nowoczesne prowadnice rolkowe, prowadnice kulkowe i prowadnice dolnego montażu. Odpowiednio wyposażona garderoba posłuży domownikom dłużej, a korzystanie z niej stanie się przyjemnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here