Dla dziecka wycieczka do teatru może być wspaniałym i ekscytującym przeżyciem. Dlaczego warto na stałe wpisać tę formę rozrywki w kalendarz, również ten dziecięcy? Powodów jest mnóstwo! Sprawdź kilka najważniejszych.

Przekonanie, że teatr jest ekskluzywną formą rozrywki, na szczęście znika – coraz więcej osób uczestniczy w spektaklach równie często, co choćby w seansach kinowych. Teatr może być dla nich wspaniałą alternatywą, gwarantującą bardziej intymne doświadczenia, których dostarcza bezpośredni kontakt z aktorami. Będzie to ciekawa odmiana również dla dziecka. Pierwsza wizyta malucha w teatrze zazwyczaj wiąże się z dużymi przeżyciami – zadziwia go namacalność tego doświadczenia, scenografii i inne elementy, których próżno szukać w kinie, telewizji czy grach komputerowych. Teatr nie tylko bawi, ale też uczy – warto więc regularnie odwiedzać to miejsce z najmłodszymi członkami rodziny! Dlaczego to doskonały pomysł?

Wizyta w teatrze to wzbogacająca forma rozrywki

Dzieci szybko się nudzą – wymyślanie dla nich kolejnych angażujących zajęć wymaga sporej dozy kreatywności. Teatr to znakomity sposób na urozmaicenie dziecięcego kalendarza. To forma rozrywki, którą możesz bez wyrzutów sumienia zaproponować dziecku, zapewniając mu jednocześnie walory edukacyjne.

Wizyta w teatrze zbliża

Nawet przy dobrze dobranym do wieku dziecka spektaklu, możesz spodziewać się mnóstwa pytań. Wybranie się na spektakl z pociechą to więc doskonały sposób na utrwalanie więzi – po sztuce możecie dyskutować o niej godzinami!

Wizyta w teatrze wzbogaca słownictwo

Kino to medium, którego filarem jest obraz – nawet w filmach po brzegi wypełnionych dialogami, to głównie on przykuwa uwagę dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych. W większości spektakli teatralnych najważniejsze jest natomiast słowo, co wymusza większą dbałość językową, ekspresję i dykcję. Chłonny umysł dziecka z pewnością nie pozostanie na to obojętny!

Szukasz spektakli, które będą odpowiednie dla dzieci w różnym wieku? Sprawdź dziecięcy repertuar na teatrkomedia.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here