Urządzając sypialnię, większość osób zdecyduje się na to, by postawić w niej także szafę. To praktyczne rozwiązanie, pozwalające zaraz po przebudzeniu na znalezienie ubrania. Jak jednak wybrać odpowiedni mebel? Chodzi nie tylko o jego funkcjonalność, ale i wygląd. W końcu zależy nam na harmonijnej aranżacji sypialni, która jest miejscem wypoczynku. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Rozmiar szafy

Na początku zdecydować, jaki rozmiar szafy nam odpowiada. Dużą rolę w podjęciu tej decyzji odgrywać będzie wielkość sypialni. Nie do każdego pomieszczenia zmieści się duży mebel. Warto mieć na uwadze, że pokój optycznie można powiększyć poprzez szafę z lustrem. Jest to także funkcjonalne – można przymierzać i dobierać ubrania, na bieżąco sprawdzając, jak się w nich prezentujemy.

Układ szafy

Warto zastanowić się, jaki układ powinna mieć nasza szafa. Aby dokonać trafnego wyboru, dobrze jest zastanowić się, co dokładnie chcemy w niej przechowywać. Przydatne mogą być szafki, na których przechowywać można ręczniki, obrusy, pościel czy ubrania. Niektóre osoby cenią sobie szuflady, gdzie schować można bieliznę czy skarpetki. Zdarza się jednak, że kobiety preferują więcej miejsca na zawieszenie odzieży, która dzięki temu nie wymaga prasowania. Jeśli chodzi więc o układ szafy – nie ma tu uniwersalnych rozwiązań, należy to samemu rozważyć biorąc pod uwagę swoje preferencje i potrzeby.

Kolor i wygląd szafy

Wygląd szafy zależy od gustu danej osoby oraz jej pomysłu na aranżację. Na szczęście, na rynku istnieją najróżniejsze wersje tego mebla. Największą popularnością cieszą się szafy białe i brązowe. Warto mieć na uwadze, że ciekawy efekt wizualny dają meble dwukolorowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się szafy z drzwiami przesuwanymi. To praktyczne rozwiązanie, więc ciężko się temu dziwić. Szafy do sypialni to najczęściej meble proste i oszczędne w formie. I dobrze, bo muszą mieć one określoną pojemność oraz układ. Ważne jednak, by wyglądały elegancko i stylowo.

Aby kupić odpowiednią szafę, nie warto podejmować tej decyzji spontanicznie. Nawet ładnie prezentujący się model niekoniecznie spełni swoje zadanie, jeśli nie weźmiemy pod uwagę jego układu półek i szuflad. Plus jest taki, że na rynku nie brakuje producentów meblowych i opcji do wyboru. Osoby, które nie chcą przepłacać, a jednocześnie chciałaby kupić solidną i estetycznie prezentującą się szafę, mogą zapoznać się z ofertą sklepu internetowego Meble Akord. Szafa to jeden z najważniejszych mebli w naszym domu – wybór powinien być przemyślany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here