Streetwear to pojęcie, które słyszał niemal każdy. I każdemu kojarzy się z modą. Nie wszyscy jednak dokładnie wiedzą czym styl ten się charakteryzuje. Warto zatem wiedzieć czym cechuje się stylizacja streetwearowa i jak ją rozpoznać.

Czym jest streetwear?

Moda streetwear często określana jest jako moda uliczna. Ważne jest jednak, że styl ten to nie tylko konkretne elementy garderoby. Jest to również sposób wyrażania swoich przekonań i poglądów. Dlatego jest to moda najczęściej wybierana przez te osoby, które pragną wykazać swój indywidualizm. Skoro jest to moda uliczna to musi dawać dużo swobody i wolności. Oznacza to, że styl ten pozwala ubierać się każdemu w taki sposób na jaki ma ochotę. To, co dodatkowo charakteryzuje modę streetwearową to fakt, iż jest ona ponadczasowa. Stylizacje streetwearowe były, są i będą modne.

Na czym polega uliczny styl ubierania się?

Podstawową zasadą mody streetwearowej jest to, iż nie ma tu żadnych zasad. Kluczowe jest to, aby było wygodnie. Stąd popularność luźnych i obszernych koszulek czy bluz. I co ważne, są one modne nie tylko wśród ludzi młodych. Po stylizacje uliczne sięgają osoby w niemal każdym wieku. Przede wszystkim dlatego, że moda streetwear pozwala wyrazić swój charakter. Choć nie ma tu żadnych obowiązujących zasad to oczywiście nie jest tak, że nie da się wymienić cech charakterystycznych stylizacji streetwearowej.

Cechy stylizacji streetwearowej

Istnieją pewne cechy, które znakomicie charakteryzują stylizację streetwearową. Przede wszystkim jest to luz. Ubrania w tej stylizacji są szerokie i duże. Po drugie, cechuje je oryginalność. Mowa tu o napisach, wzorach czy grafikach na ubraniach. Często są to elementy budzące różnego rodzaju kontrowersje. Typowa stylizacja streetwerowa składa się z butów typu sneakers. Są to wygodne buty sportowe. Muszą mieć oczywiście wyjątkowy i oryginalny design. Kolejny element to spodnie. W tym przypadku są to joggery lub boyfriendy. Górna część garderoby to często luźny t-shirt z ciekawym napisem i bluza z kapturem. Na głowę założyć można czapeczkę z daszkiem. Spotykając osobę ubraną właśnie w taki sposób widzi się kogoś preferującego właśnie modę streetwearową.

Moda streetwear cieszy się dużą popularnością zarówno wśród młodych, jak i starszych. To wygoda, komfort i możliwość wyrażenia siebie. Na rynku działa wiele sklepów odzieżowych oferujących ubrania w tym stylu. Pamiętać jednak trzeba, aby kupując ubrania zwracać uwagę nie tylko na to jak wyglądają, ale również na jakość materiału, z którego są wykonane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here