Codzienne czynności mogą sprawić, że zadbasz o swoje otoczenie i naszą planetę. Przede wszystkim kluczowym elementem jest odpowiednia segregacja odpadów. Przed domem albo blokiem konieczne jest ustawienie koszy do sortowania śmieci. A wiata śmietnikowa sprawi, że będzie to miejsce estetyczne i chronione przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Dlaczego warto stawiać na wiaty na śmieci?

Wiaty na śmieci umożliwiają uporządkowanie przestrzeni wokół, są estetyczne, a przy tym chronią przechowywane odpady przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Tego typu inwestycja jest opłacalna, ponieważ to zakup na bardzo długie lata. Mało estetyczne śmietniki kontenery na śmieci możesz ukryć i cieszyć się widokiem na piękny ogród. To oczywiście doskonały wybór nie tylko dla mieszkańców domów jednorodzinnych, ale też bloków.

Kubły umiejscowione a otwartej przestrzeni mają wiele wad. Przede wszystkim wydziela się z nich nieprzyjemny zapach, a więc zdecydowanie lepiej uniknąć takiego efektu. Może się on bowiem unosić wokół domu i psuć nawet najpiękniejsze aspekty estetyczne. Wiata na śmieci https://drconstruct.pl/wiaty-smietnikowe/ pomieści wszystkie kosze, a przy tym zabezpieczy je przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak wiatr czy opady atmosferyczne. To najczęściej wywraca bowiem kubły, a także rozrzuca śmieci, więc jest kłopotliwe. Dodatkowo wiata chroni przed nieproszonymi gośćmi, a więc różnego rodzaju szkodnikami, takimi jak gryzonie, owady czy ptaki, a nawet większymi zwierzętami, takimi jak lisy oraz szopy. Zwierzęta wokół mogą narobić sporego bałaganu, a więc zdecydowanie warto zainwestować w wiatę, która doskonale sprawdzi się w domach jednorodzinnych.

Wiata śmietnikowa w ogrodzie?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy postawić wiatę śmietnikową w ogrodzie czy może lepiej jako oddzielny obiekt. Firma Dr Construct zapewni każde rozwiązanie, odpowiednio skrojone na miarę Twoich potrzeb. Wykonują oni bowiem wiaty śmietnikowe dostosowane do preferencji klienta, a przy tym służą też doradztwem w kwestiach technicznych. Zdecydowanie warto skorzystać z ich porad. Najwygodniej jest z pewnością umieścić wiatę przy domu, ponieważ wtedy wynoszenie śmieci nie jest uciążliwe. Korzystając z usług profesjonalistów, zyskujesz za to pewność, że całość będzie prezentowała się elegancko i na pewno nie zaburzy wizji Twojego wymarzonego ogrodu. Zadaszenie na śmietnik można bowiem umieścić tak naprawdę w dowolnym miejscu ogrodu.

Jak duża może być wiata śmietnikowa?

Rozmiar wiaty zależy od zapotrzebowania domowników, a także liczby mieszkańców w gospodarstwie domowym. Do segregacji odpadów zazwyczaj używa się pięciu koszy – na szkoły, odpady organiczne, plastik, papier, metal, a także odpady zmieszane. Najlepiej jest zatem wybrać wiatę na pięć kontenerów. Wtedy zyskasz pewność, że kosze bez trudu zmieszczą się w altance.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here