Znalezienie godnego uwagi telefonu, dysponując bardzo ograniczonym budżetem, to niełatwe zadanie. Większość urządzeń w przedziale 300 – 400 złotych to jednostki bardzo niedopracowane, których wydajność, stabilność czy oprogramowanie pozostawiają wiele do życzenia. Nie oznacza to jednak, że nie da się znaleźć dobrego smartfona w niskiej cenie. Paradoksalnie jedna z najciekawszych opcji pochodzi od Apple, powszechnie uważanej za drogą. Poznajcie iPhone SE.

Tani smartfon – na co zwracać uwagę?

Niezależnie od budżetu, każdy z nas chciałby, by kupione urządzenie zapewniało płynną pracę, bezproblemową obsługę platform społecznościowych i nie najgorzej „trzymało na baterii”. Niestety, rozglądając się za nowymi telefonami do 400 złotych, raczej nie ma co liczyć na sprawnie funkcjonujące urządzenie. W tym budżecie smartfony zacinają się już po wyciągnięciu z pudełka, zanim jeszcze zainstaluje się jakiekolwiek opcjonalne aplikacje. Nie powinno to być zaskoczeniem – wyprodukowanie nowego telefonu w takim budżecie wymaga sporo kompromisów. Z drugiej strony użytkownikowi trudno korzystać z urządzenia, które na każdym kroku karze na siebie czekać, zacina się i restartuje. Dlatego dysponując takim budżetem, najbardziej logiczne wydaje się zrezygnowanie z nowego urządzenia.

Dlaczego używany iPhone SE?

Dlaczego więc powinieneś się zainteresować używanym telefonem od Apple, np. wspomnianym we wstępie iPhone SE? Między innymi z powodu polityki firmy dotyczącej aktualizacji, dopracowania oprogramowania, a także samej jakości wykonania. Pomimo ponad pięcioletniej obecności na rynku urządzenie wciąż jest wspierane i aktualizowane, dzięki czemu korzysta z najnowszych zabezpieczeń producenta i obsługuje wszystkie aplikacje. Perfekcyjne spasowanie i materiały premium sprawiają, że pomimo upływu czasu nietrudno znaleźć świetnie zachowane egzemplarze, które wyglądają niemal jak nowe.

iPhone SE używany można kupić już za nieco ponad 300 złotych – to bardzo atrakcyjna cena za urządzenie, które wciąż wykonuje przyzwoite zdjęcia i wideo, działa płynnie i radzi sobie z obsługą mediów społecznościowych i przy normalnym wykorzystaniu pozwala na pełen dzień pracy. Niewielki, acz wyraźny ekran można z łatwością obsłużyć jedną ręką, a kompaktowe rozmiary urządzenia z pewnością wielu osobom przypadną do gustu.

Warto dać szansę urządzeniom używanym

Pomimo niewielkiego budżetu można znaleźć naprawdę fajne urządzenie, które umożliwi sprawną pracę jeszcze przez dłuższy czas. Warto przy tym rozejrzeć się wśród urządzeń używanych, co poszerzy gamę dostępnych opcji i pozwoli lepiej wykorzystać posiadane środki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here