W trosce o nasze zdrowie coraz chętniej sięgamy po różnego rodzaju produkty ekologiczne. Zdrowa żywność obecna jest praktycznie w każdym domu, eko znaczy zdrowsza, tworzona w zgodzie z naturą bez zbędnych ulepszaczy. Produkty eko są bezpieczne dla naszego zdrowia, jeżeli do tej pory jeszcze nie zasmakowałeś w wyrobach naturalnych to najwyższa pora aby zmienić złe nawyki żywieniowe i zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich!

Produkty eko, czyli jakie?

Chcesz wiedzieć czym różnią się produkty eko od tych tradycyjnych? Może zaczniemy od naszych ukochanych warzyw i owoców, myślisz sobie, że już nic bardziej zdrowszego nie może się znaleźć w Twojej diecie? Otóż nic bardziej mylnego, zdrowsze od jabłek z hipermarketu będą te z upraw ekologicznych. Takie jabłka nie są pryskane, przez co też nie zawierają w sobie szkodliwych dla ludzkiego zdrowia pestycydów oraz innych związków chemicznych. Tak samo jest z każdym innym warzywem i owocem pochodzącym z upraw ekologicznych.

Mięso pochodzące z chowów eko jest bogate w białko, dodatkowo zawiera mniej tłuszczu a dzieje się tak, dlatego ponieważ zwierzęta karmione są odpowiednimi paszami bazującymi na naturalnych składnikach. Gospodarze nie wykorzystują karm zmodyfikowanych genetycznie czy antybiotyków, zwierzęta otrzymują wszystko co najlepsze i co naturalne.

Gotowe wyroby eko takie jak np. jogurty, dżemy, mleka, słodycze bazują oczywiście na składnikach ekologicznych i naturalnych, nie znajdziesz w nich żadnych konserwantów ani ulepszaczy. O tym jak chemia zwarta w jedzeniu wpływa na organizm ludzki chyba nie musimy mówić. Specjaliści na całym świecie są zgodni, że to właśnie żywność konwencjonalna przyczynia się do powstawania wielu groźnych dla zdrowia i życia ludzkiego chorób.

Eko produkty
Po czym poznać, że dany produkt jest eko?

Obecnie produkty eko dostępne są już nie tylko w sklepach ze zdrową żywnością tych stacjonarnych oraz internetowych ale również w dużych supermarketach. Żywność ekologiczna posiada specjalne oznakowania, które informują właśnie o tym, że dany produkt jest eko.
Z racji tego, że produkty eko by mogły zyskać takie miano muszą spełniać określone wymogi oraz przepisy zatwierdzone przez Unię Europejską. Na oryginalnych, wysokiej jakości wyrobach eko zawsze znajduje się oznakowanie w postaci symbolu Rolnictwa Ekologicznego.

Eko jest nie tylko żywność!

Tak to prawda, coraz więcej polskich producentów stara się być eko. Dzisiaj w sprzedaży dostępna jest nie tylko ekologiczna żywność ale również środki czystości i artykuły chemii domowej a także ubranka dla niemowląt.
Skorzystaj z pomocy wyszukiwarki internetowej i zapoznaj się z ofertą jednego z ekologicznych sklepów. Produkty jakie tam znajdziesz są najwyższej jakości, posiadają wymagane certyfikaty a dodatkowo cena jest niższa niż w tradycyjnych, stacjonarnych sklepach z produktami ekologicznymi. Czasami wystarczy tak niewiele by zyskać dużo, pamiętaj, zdrowie masz tylko jedno więc dbaj o nie najlepiej jak tylko potrafisz.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBIO żywność
Następny artykułOrganiczne jedzenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here