W ostatnich miesiącach coraz głośniej mówi się o chemii zawartej w jedzeniu oraz o jej szkodliwym wpływie na ludzki organizm. Chcesz wiedzieć czy warto czasami wydać więcej na zdrową żywność? Produkty organicznie nie należą do najtańszych a wynika to z tego, że są – a przynajmniej tak twierdzą specjaliści – dużo zdrowsze a co za tym idzie bezpieczniejsze dla naszego organizmu. Jak to wygląda w rzeczywistości? Czy organiczne jedzenie jest warte swojej ceny, jaka jest różnica pomiędzy produktami „eko” a produktami konwencjonalnymi? Zarówno o tym jak i o wielu innych ciekawych kwestiach związanych z tym tematem opowiemy Ci już za chwilę.

Jedzenie organiczne a jedzenie konwencjonalne

Zastanawiasz się na czym polega różnica? Chodzi tutaj głównie o sposób powstawania takiego jedzenie. Produkty organiczne to w 100% produkty pochodzące z upraw ekologicznych, gdzie nie wykorzystuje się żadnych substancji wzmacniających oraz ulepszających.
Jedzenie konwencjonalne to produkty bogate przede wszystkim w dużą ilość konserwantów, ulepszaczy, pestycydów a niekiedy również i metali ciężkich. To właśnie żywność konwencjonalna przyczynia się do powstawania wielu chorób cywilizacyjnych.

Wpływ organicznego jedzenia na nasze zdrowie?

Przeprowadzonych zostało już wiele badań i wszystkie jednomyślnie potwierdzają, że spożywanie jedzenia organicznego jest z korzyścią zwłaszcza dla naszego zdrowia. Oprócz tego, że produkty „eko” są smaczniejsze to dodatkowo zawierają one w sobie znacznie większą ilość substancji odżywczych – witamin i minerałów, które są nam niezbędne do tego by nasz organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Specjaliści twierdzą, że jedzenie organiczne pozytywnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie ale również i samopoczucie.

Organiczne jedzenie

Gdzie kupisz organiczne jedzenie?

Dzisiaj coraz więcej sieci sklepowych wprowadza do swojej oferty produkty z kategorii zdrowej żywności. W hipermarketach roi się od wyrobów oznaczonych „eko”, „bio” oraz „organic”, mniej jednak na uwadze to, że nie wszystkie z tych produktów pochodzą z upraw ekologicznych. Jeżeli chcesz mieć 100% pewność to pamiętaj by przed zakupem koniecznie zapoznać się z informacjami znajdującymi się na etykiecie opakowania. To własnie tam znajdziesz certyfikaty potwierdzające wysoką jakość produktu, nazwę producenta oraz pochodzenie.

My osobiście zachęcamy do tego by organiczne jedzenie kupować wyłącznie u sprawdzonych, certyfikowanych sprzedawców. W Polsce istnieje wiele sklepów stacjonarnych zajmujących się sprzedażą produktów organicznych. Jeśli należysz do grupy osób, które nie posiadają zbyt wiele wolnego czasu a dodatkowo większość spraw zdarza Ci się załatwiać przez internet to dla Ciebie mamy coś specjalnego. Czy wiesz, że „eko” produkty możesz zakupić online? W dzisiejszych czasach to żadna nowość, internetowe sklepy z ekologicznym jedzeniem to standard. Warto również wspomnieć o tym, że zarówno wybór produktów jak i ceny są tam o wiele atrakcyjniejsze niż w tradycyjnych sklepach stacjonarnych.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEko produkty
Następny artykułProdukty organiczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here