Chcesz wiedzieć czy codzienne spożywanie BIO żywności wpłynie korzystnie na Twoje zdrowie? Zastanawiasz się czym różnią się BIO produkty od produktów ekologicznych? Polacy w ostatnich czasach zwracają większą uwagę na to co jedzą. Jako świadomi klienci kupujemy tylko te artykuły spożywcze, które w jakimś stopniu wesprą prawidłową pracę naszego organizmu. Dlaczego i czy w ogóle warto kupować BIO żywność? Odpowiedź na to pytanie poznasz już za chwilę.

Czym BIO żywność różni się od żywności ekologicznej?

Żywność BIO i żywność ekologiczna, choć na pierwszy rzut oka mogło by się zdawać, że mówimy o dwóch zupełnie różnych kategoriach produktów to tak naprawdę chodzi o jeden i ten sam rodzaj zdrowej żywności. Pewnie teraz głowisz się skąd taki podział na oznakowania? Jest to w pewnym sensie chwyt marketingowy sprytnych producentów, ludzie chcą się odżywiać i żyć w zgodzie z naturą, w związku z tym kupują wszystko co organiczne oraz ekologiczne.

Produkty BIO tak samo jak te EKO pochodzą z upraw ekologicznych, gdzie nie wykorzystuje się żadnych pestycydów czy środków chemicznych. Produkty są źródłem witamin oraz substancji mineralnych, których nasz organizm potrzebuje do tego by mógł prawidłowo funkcjonować. Żywność BIO może posiadać nieco inne oznakowania na etykietach opakowań, dlatego też pamiętaj o tym by przed zakupem przyjrzeć się nico bardziej tym oznaczeniom tylko wtedy będziesz mieć pewność, że jest to 100% i bezpieczna BIO żywność.

Właściwości BIO żywności

BIO żywność tak samo jak żywność ekologiczna nie jest zanieczyszczona substancjami chemicznymi, pestycydami oraz metalami ciężkimi, odpowiedzialnymi za powstawanie m.in. chorób nowotworowych. Liczne badania naukowe przeprowadzone na przełomie ostatnich lat jednogłośnie potwierdzają tezę dotyczącą pozytywnego wpływu spożywania posiłków z produktów ekologicznych na ludzki organizm. Osoby, które przez pewien okres czasu jadły dania przygotowane z BIO produktów wykazywały się dużo lepszymi wynikami badań pod kątem niedoborów witamin i substancji w organizmie niż osoby spożywające posiłki z żywności konwencjonalnej czyli bogatej w konserwanty oraz różne substancje wspomagające.

BIO żywność
Sklepy stacjonarne czy sklepy internetowe?

Niestety ale produkty ekologiczne są dosyć drogie, niektóre potrafią nawet trzykrotnie przewyższać cenę swojego konwencjonalnego zamiennika. Poszukując artykułów BIO udać możesz się do stacjonarnego sklepu ze zdrową żywnością, których w ostatnich miesiącach znacznie przybyło, w końcu skoro jest popyt to musi być i podaż. Od kiedy wzrosło zainteresowanie zdrową żywnością to na polskim rynku pojawiło się zdecydowanie więcej tego typu „eko” sklepów.

Naszym skromnym zdaniem, najlepsze a zarazem najtańsze zakupy zrobisz w sklepie internetowym. Jest ich całe mnóstwo, każdy wyróżnia się oryginalnymi, ekologicznymi produktami zarówno polskich jak i zagranicznych producentów. Asortyment w sklepach online jest dużo bogatszy niż w sklepach stacjonarnych, dodatkowo na plus należy zaliczyć niezwykle atrakcyjne i kuszące ceny. Zanim jednak udasz się na wirtualne zakupy do jednego ze sklepów zapoznaj się z opiniami pozostałych klientów, dowiedz się również jakie certyfikaty posiada żywność BIO znajdująca się w konkretnym sklepie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBIO produkty
Następny artykułEko produkty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here