Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest dobór właściwych butów dla dziecka. Należy pamiętać, że dotyczy to również kapci. Ludzka stopa to bardzo złożony fragment ciała, a jej odpowiednie ukształtowanie w pierwszych latach życia ma wpływ na zdrowie całego układu kostnego. Lekkie obuwie noszone jest zarówno w domu, jak i przedszkolach, szkołach lub na zajęciach dodatkowych. O czym pamiętać wybierając kapcie dla dzieci?

Bezpieczeństwo i funkcjonalność

Poszukując odpowiedniego obuwia dla pociechy warto zwrócić uwagę na to, w jakich sytuacjach będzie ono noszone. Jeśli kapcie dla dziecka są wybierane do domu, warto postawić na miękkie, wsuwane modele. Cienkie, materiałowe podeszwy pozwolą stopom odpocząć i zapewnią im pełen zakres ruchu. Należy jednak upewnić się, że są trwałe i antypoślizgowe. Jeśli w danym mieszkaniu utrzymywane są niższe temperatury, można postawić na kapcie z twardszymi, lepiej izolującymi podeszwami. Należy wówczas przywiązać szczególną wagę do tego, aby były dobrze wyprofilowane. Kapcie dla dzieci z podeszwami z tworzywa muszą umożliwiać maluchom wygodne przebywanie w każdej pozycji. Nie powinny więc utrudniać kucania, klęczenia i siedzenia ze skrzyżowanymi nogami.

Zdrowie i wygoda najmłodszych

Poszukując odpowiedniego obuwia dla dzieci w różnym wieku należy zwrócić uwagę na materiały, z jakich zostało wyprodukowane. Ważne jest to, aby para kapci była stworzona z oddychającej tkaniny. Zaleca się stawiać na materiały naturalne, takie jak len i bawełna. W składzie kapci dla dzieci można zazwyczaj odnaleźć domieszki włókien syntetycznych. Należy pamiętać o tym, że zwiększają elastyczność i trwałość produktów, a ich dodatek nie stanowi wady.

Buciki, które będą noszone w przedszkolu lub szkole muszą być dostosowane do panujących tam warunków. Powinno się więc wybierać wygodne kapcie z twardszą podeszwą. Warto sprawdzić, czy materiał, z którego została wykonana umożliwia swobodne zginanie stóp. Noszone w placówce publicznej kapcie dla dzieci muszą też stabilnie trzymać się nogi. Dlatego zaleca się wybierać modele zapinane lub wiązane. W tej kategorii pojawia się wiele par obuwia z wygodnymi rzepami lub metalową sprzączką.

Poszukując obuwia, które ma być noszone przez kilkuletnią pociechę nie należy zapominać o walorach estetycznych. Możliwe jest odnalezienie wielu wysokiej jakości kapci z modnymi wzorami przedstawiającymi zwierzątka lub postaci z bajek. Produkty sprawdzonych firm wykonane z wysokiej jakości tworzyw z pewnością będą korzystnym wyborem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here