Nie jesteś do końca pewny na czym polega różnica pomiędzy produktami BIO a produktami ekologicznymi? Jeżeli dużą uwagę przywiązujesz do tego z czego przygotowywane są Twoje codzienne posiłki to z pewnością interesujesz się kwestią zdrowej żywności. Tutaj mamy dla Ciebie miłą informację, otóż zarówno produkty BIO jak i produkty ekologiczne zaliczane są do rodziny produktów z kategorii zdrowej żywności. Jeżeli chcesz wiedzieć w czym tkwi szczegół to koniecznie przeczytaj artykuł do samego końca!

Ogólna charakterystyka BIO produktów

Produkty BIO od produktów ekologicznych różnią się praktycznie tylko nazwą oraz posiadanymi certyfikatami. BIO w wolnym tłumaczeniu oznacza wyroby organiczne-ekologiczne. Są to produkty pochodzące tylko i wyłącznie z upraw ekologicznych, gdzie nie wykorzystuje się żadnych pestycydów czy środków chemicznych. Produkty są źródłem witamin oraz substancji mineralnych, których nasz organizm potrzebuje do tego by mógł prawidłowo funkcjonować.
Produktami BIO jest nie tylko żywność ale również i pasza dla zwierząt czy nawóz, którym nawożona jest gleba z ekologicznymi uprawami.

Dla kogo BIO produkty?

Zarówno produkty oznaczone symbolem BIO jak i EKO dedykowane są wszystkim osobom, które chcą dostarczaj swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Jednak na ten rodzaj zdrowej żywności powinny zdecydować się wszystkie przyszłe mamy, które wkrótce na świecie powitają nowego członka rodziny. Chemia zawarta w żywności konwencjonalnej może negatywnie wpływać na prawidłowy rozwój płodu. Przygodę z produktami BIO należy kontynuować dalej, matki karmiące oraz małe dzieci muszą odżywiać się szczególnie zdrowo.
Wyroby BIO polecane są również osobom, zmagającym się z ciężkimi chorobami, które wycieńczają organizm np. choroby nowotworowe a także alergikom pokarmowym.
Jeżeli jesteś zdrowy i nic Ci nie dolega to nic nie stoi ku temu na przeszkodzie byś do swojej codziennej diety włączył produkty ekologiczne.

Bio produkty
Gdzie kupić BIO produkty?

Produkty z oznaczeniem BIO można już kupić praktycznie w każdym większym supermarkecie na dziale ze zdrową żywnością. Jednak pamiętaj o tym by przed zakupem dokładnie zapoznać się z etykietą opakowania. Dlaczego? Nie wszystko złoto co się świeci – pamiętaj nie każdy produkt z napisem BIO będzie bazował na naturalnych składnikach z upraw ekologicznych. Po czym zatem poznać czy dany wyrób jest produktem ekologicznym? Najprostszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie znajdujących się na opakowaniu certyfikatów – jeżeli takowych nie będzie to oznacza tylko jedno – produkt, który trzymasz w ręku nie jest produktem BIO.

Oprócz zakupów w sklepie stacjonarnym możesz skusić się na zrobienie zakupów bez wychodzenia z domu – niezwykle komfortowa i wygodna opcja, prawda?
W internecie znajdziesz wiele sklepów online oferujących w sprzedaży zdrową żywność w tym produkty z kategorii BIO i EKO. Wybór jest przeogromny dlatego też sklepy internetowe cieszą się tak dużą popularnością. Dodatkowo warto wspomnieć także o atrakcyjnych cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here