Kadzidło

0
1056

Świadome społeczeństwo coraz chętnie sięga po naturalne sposoby, aby poprawić sobie zdrowie oraz samopoczucie. Przyjemną, prostą oraz skuteczną metodą na wiele dolegliwości jest aromaterapia. Co powinni o niej wiedzieć osoby, dopiero rozpoczynające podróż do świata zapachów?

Na czym polega aromaterapia?

Aromaterapia nazywana jest inaczej leczeniem zapachami. Uznawana jest za medycynę naturalną, której celem jest zniwelowanie przykrych dolegliwości oraz poprawa samopoczucia za pomocą naturalnych olejków eterycznych. Można wykonywać ją na różne sposoby. Na przykład za pomocą specjalnych kominków aromatycznych, nawilżaczy powietrza lub inhalatorów. Niekiedy warto nawet zainwestować w kadzidło o wyjątkowo silnym działaniu. Olejki wykorzystywane w aromaterapii to silnie skoncentrowane substancje pozyskiwane z roślin – głównie z ich łodyg, kwiatów lub zalążków. Są to naturalne substancje, które jednak potrafią wykazywać intensywne działanie. Wiele z nich działa odkażająco, przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo lub przeciwzapalnie. Stosowanie olejów może wzmacniać układ odpornościowy, poprawiać krążenie krwi, usuwać zmęczenie oraz wprowadzać w relaksujący nastrój.

Olejki eteryczne w aromaterapii

Olejki eteryczne są podstawowym punktem aromaterapii. Można używać je jednak na wiele sposobów – zarówno z innymi akcesoriami, jak i samodzielnie.  Podczas masażu wystarczy kilka kropelek olejku zmieszać z tradycyjnym olejem roślinnym. Robiąc odprężający kompres, należy połączyć kilka kropli olejku z wodą. Natomiast podczas inhalacji 5-10 kropelek olejku wystrczy wpuścić do miski z gorącą wodą oraz przykryć się ręcznikiem wdychając opary. Za ich pomocą można też wykonywać relaksujące kąpiele. Na jaki olejek najlepiej się zdecydować? Wszystko zależy od naszych potrzeb.

Olejek lawendowy słynie ze swoich właściwości łagodzących stres. Pomaga wyciszyć się oraz rozluźnić mięśnie. Jest skutecznym narzędziem w walce z bezsennością. Olejek rozmarynowy ma działanie antyseptyczne. Pobudza krążenie krwi, orzeźwia oraz sprawdza się jako afrodyzjak. Olejek miętowy często spotykany w kosmetykach, łagodzi podrażnienia skóry, chłodzi i orzeźwia. Ma właściwości odprężające i zmniejsza napięcie mięśni. Jeszcze innym rodzajem jest olejek z drzewa sandałowego – znany jest z działania przeciwzapalnego oraz antybakteryjnego. Niweluje podrażnienia skóry, poprawia zasypianie, odpręża, a nawet niweluje bóle menstruacyjne. Olejek mandarynkowy jest skutecznym sposobem na poprawę nastroju. Zmniejsza poziom kortyzolu oraz stymuluje organizm do działania. Korzystnie wpływa na skórę, ściągając rozszerzone pory, rozjaśniając ją oraz normalizując wydzielanie sebum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here