Dla większości kobiet oczyszczanie twarzy nie stanowi problemu. Uważają, że jest nieskomplikowane, ale czy na pewno poprawnie je wykonują? Jakie błędy większość z nas popełnia prawie każdego dnia? Na czym polega oczyszczanie dwuetapowe?

Na czym polega dwuetapowe oczyszczanie twarzy?

Każdy dzień powinien kończyć się dokładnym oczyszczaniem twarzy. Jest to podstawa pielęgnacji. Bez względu na to, czy na co dzień malujemy się delikatnie, czy też nie, należy pomyśleć o dwuetapowym oczyszczaniu. Na czym polega? Po pierwsze musimy wykonać demakijaż, żeby pozbyć się resztek makijażu. Dopiero w kolejnym etapie, przechodzimy do oczyszczania skóry twarzy. W dwuetapowym oczyszczaniu chodzi o to, żeby usunąć produkty rozpuszczalne w tłuszczach, oraz w wodzie. Żeby to wykonać, musimy posiadać dwa kosmetyki.

Etap I – demakijaż twarzy

Pierwszym etapem w dwuetapowym oczyszczaniu twarzy, jest użycie olejku do demakijażu. Tutaj stosujemy się do zasady, tłuste rozpuszcza tłuste, czyli podkłady, cienie do powiek, bronzery, czy róże do policzków, na bazie oleju jesteśmy w stanie usunąć, za pomocą również tłustego produktu. Taki produkt zmieszany z resztkami makijażu oraz innymi zanieczyszczeniami zmywamy za pomocą ciepłej wody lub ściereczki muślinowej.

Przeczytaj też: http://beblaki.pl/botoks-na-rzesy-na-czym-polega-ten-zabieg/

Etap II – oczyszczanie skóry

Woda nie jest wystarczająca, jeżeli chcemy pozbyć się tłustego produktu do demakijażu. Właśnie dlatego potrzebujemy drugiego kosmetyku, na bazie wody, dzięki któremu usuniemy pozostałości zanieczyszczeń oraz tłustego kosmetyku do demakijażu. Sprawdzi się tutaj żel do mycia twarzy, pianka lub naturale mydło.

Oczyszczanie w przypadku braku makijażu?

Na pierwszy rzut oka wydaje nam się, że jeżeli nie malujemy się na co dzień, śmiało możemy pominąć etap pierwszy. W rzeczywistości lepiej tego nie robić, ponieważ w ciągu dnia na naszej twarzy wytwarza się pewna ilość sebum, które jak wiadomo jest tłuste. Dodatkowo świetnie przyciąga wszelkie zanieczyszczenia. Za pomocą olejku jesteśmy w stanie je usunąć. Jeżeli nie chcemy używać dwóch oddzielnych produktów, można poszukać kosmetyku który zawiera jednocześnie olejki oraz składniki, które rozpuszczają tłuszcz.

Źródło: https://www.mamapasjioddana.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here