Irygator do zębów został wynaleziony przez dentystę dr Geralda Moyera i inżyniera Johna Mattingly’ego pod koniec lat 50 XX wieku. Przedstawiono go ekspertom stomatologicznym na zjeździe w Teksasie w 1962 roku. Irygatory do zębów uwalniają pulsujący strumień wody lub płynu do płukania jamy ustnej.

Dlaczego warto kupić irygator?

Zmniejsza liczbę szkodliwych bakterii  w jamie ustnej, a tym samym obniża ryzyko chorób przyzębia. Walczy też skutecznie z płytką nazębną i kamieniem. Doskonale usuwa resztki żywności nawet z trudno dostępnych miejsc. Łagodzi stan zapalny i krwawienie dziąseł. Jest wydajną i skuteczną alternatywą dla nici dentystycznej. Może dotrzeć nawet do głębokich kieszeni przyzębnych. Badania wykazały, że stosując irygatory do zębów i szczotkując dwa razy dziennie, można usunąć nawet o 99% więcej płytki nazębnej i poprawić zdrowie dziąseł. Największą popularnością cieszy się irygator ze strumieniem pulsacyjnym. Na rynku znajdziesz też urządzenia ze strumieniem bezpośrednim lub stałym.

Weź głęboki, świeży oddech!

Irygatory do zębów nie tylko usuwają płytkę nazębną i walczą z toksynami, ale również dbają o świeży oddech. Ograniczają bowiem czynniki chorobotwórcze. Nagromadzenie bakterii, szczególnie u pacjentów z chorobami przyzębia, może pośrednio powodować bakteriemię. Hipotetycznie ten stan prowadzi nawet do śmierci. Bakterie przedostają się wtedy z jamy ustnej do krwi. Dlatego trzeba walczyć z płytką nazębną i kamieniem.

Ponadto pacjenci, którzy nie wykonują lub nie mogą dbać o przestrzenie międzyzębowe czerpią korzyści zdrowotne ze stosowania irygatorów do zębów. Mogą zmniejszyć ryzyko zapalenia dziąseł. Ta dodatkowa pomoc w higienie jamy ustnej przyda się z pewnością pacjentom z cukrzycą, “koronką” na zębach, mostkiem, implantami, aparatem ortodontycznym i chorobami przyzębia. Muszą bowiem zwracać większą uwagę na dziąsła i zęby. Irygatory przydadzą się również osobom niepełnosprawnym, starszym i o ograniczonej mobilności.

Kto jeszcze powinien zwrócić uwagę na irygator?

Tego typu urządzenie jest również polecane osobom, które nie tolerują nici dentystycznej. Jeśli masz wrażliwe dziąsła, takie rozwiązanie może Ci się spodobać. Jeżeli nie lubisz nitkować lub nie wiesz, jak to prawidłowo robić, dobrym pomysłem jest właśnie irygator do zębów. Przyda Ci się również wtedy, gdy pojawia się ból lub krwawienie podczas nitkowania. Usunie przyczynę różnych problemów stomatologicznych. Poprawi zdrowie dziąseł i zębów. Dlatego cieszy się coraz większą popularnością. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem tego sprzętu, przejrzyj ofertę dostępnych modeli na https://www.domowystomatolog.pl/pol_m_Irygatory-do-zebow-162.html!

Jak kupić szczoteczkę dla malucha?

Kiedy pojawiają się pierwsze zęby, to znak, że nadszedł czas na szczotkowanie. Rodzice powinni myć zęby dzieciom, dopóki same nie będą w stanie trzymać szczoteczki. Aby wesprzeć prawidłowy rozwój malucha, zachęcaj go do przyswojenia zdrowych nawyków. Zadbaj również o to, by stosowały odpowiednie produkty. Jeśli chodzi o higienę, musisz najpierw zdecydować, czy kupić manualne, czy elektryczne szczoteczki dla dzieci. Co ciekawe, są równie skuteczne w usuwaniu nagromadzonej płytki nazębnej. Pod warunkiem, że stosuje się je prawidłowo.

Jak wybrać szczoteczkę do zębów?

Usta malucha są znacznie mniejsze niż Twoje. Dlatego nie możesz kupić takiego samego modelu, którego sam używasz. Szczoteczki dla dzieci powinna mieć wystarczająco małą główkę, by wygodnie zmieściła się w jamie ustnej. W sklepach możesz często znaleźć szczotki zaprojektowane specjalnie dla różnych grup wiekowych.

Zwróć też uwagę na włosie szczoteczki dla dzieci. Występuje w kilku wersjach: miękkie, średnie i twarde. Większość dentystów zaleca miękkie, zaokrąglone włosie. Skutecznie wyczyści zęby, nie podrażniając przy tym wrażliwych dziąseł. Unikaj szczotek z dodatkowym, gumowym włosiem. Mogą bowiem ranić dziąsła. Nie zapewniają natomiast żadnej dodatkowej mocy czyszczenia. Szukaj szczoteczek dla dzieci z zaokrąglonym włosiem. Kanciaste szczeciny są za twarde i bardziej podatne na strzępienie.

Teraz zwróć uwagę na uchwyt. Występuje w różnych kształtach i rozmiarach. Nie istnieje jednoznaczna zasada, która mówi o tym, co powinieneś wybrać. Po prostu sprawdź, czy dziecko może trzymać wygodnie szczoteczkę. Jeśli tak, wszystko jest w porządku. Wybór odpowiedniego uchwytu daje większą kontrolę maluchowi i ułatwia szczotkowanie. Dzięki temu nie będzie miał problemu, by myć zęby przez całe dwie minuty dwa razy dziennie. Dobrym pomysłem może być szczoteczka dla dzieci z gumowym uchwytem.

Czy warto kupić szczoteczkę elektryczną dla malucha?

Elektryczne szczotki mogą być odpowiednie dla dzieci, o ile przestrzegasz tych samych zasad, co w przypadku zwykłego modelu. Pamiętaj, by kupić małą szczoteczkę z miękkim włosiem. Często elektryczne modele mają nieporęczne uchwyty. Dlatego szukaj cieńszych modeli zaprojektowanych specjalnie dla dzieci. Wtedy będą mieć pełną kontrolę nad szczoteczką.

Dodatkową zaletą jest to, że elektryczne szczotki występują w różnych kolorach i wzorach. Często przedstawiają ulubione postacie maluchów. Zwykle wyposażone są w timer. Dzięki temu dziecko wie, że musi myć zęby, dopóki szczotka się nie wyłączy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here