Stylowo urządzone wnętrze nie tylko wpływa na sposób jego postrzegania przez osoby postronne, lecz przede wszystkim przyczynia się do poczucia komfortu właścicieli mieszkania. Przemyślane aranżacje, spójna stylistyka czy ciekawe dodatki, takie jak niebanalne zasłony, miękki dywan shaggy czy haftowane poduszki kanapowe nadają pomieszczeniom wyjątkowy, a zarazem przytulny klimat. Warto przy tym pamiętać, że często to właśnie akcesoria decydują o efekcie, w związku z czym warto poświęcić im należytą uwagę. W zależności od preferowanego stylu, dodatki stanowić mogą funkcjonale uzupełnienie czy przykuwający wzrok kontrast, wyraźnie odcinający się barwą lub kształtem od reszty.

Subtelne wykończenie

W ostatnich czasach zauważyć można było znaczący wzrost zainteresowania trendami czerpiącymi z minimalistycznej stylistyki. Do tego typu nurtów należą na przykład styl loftowy czy skandynawski. Wyróżniają je oszczędność formy, brak zbędnych ozdób i spójna, a zarazem praktyczna koncepcja wnętrza. Nie oznacza to jednak, że mieszkania w stylu minimalistycznym pozbawione być muszą dodatków. Wręcz przeciwnie, stylowy dywan shaggy w stonowanym kolorze, monochromatyczne wazony czy geometryczne obrazy na ścianach stanowić będą doskonałe uzupełnienie zazwyczaj prostych linii mebli. Dzięki temu wnętrze nie tylko będzie elegancko się prezentować, ale i zyska przytulny, domowy charakter. Akcesoria stanowią też podstawę stylu boho czy art déco. W tego typu wnętrzach dodatki mają przykuwać wzrok, stanowić ozdobę pomieszczenia i zachwycać ciekawym projektem lub kunsztownym wykonaniem. Wiele osób sięga też po płaskie dywaniki sznurkowe lub puszyste dywany shaggy, które nie tylko są wyjątkowo funkcjonale, ale i doskonale komponują się z wysmakowanymi detalami zdobniczymi. Efektowne zestawienia sprawiają, że mieszkanie prezentować będzie się przytulnie i oryginalnie.

Komfort i elegancja

Mimo że ich podstawową funkcją jest izolacja podłoża, dziś dywany to o wiele więcej niż tylko kawałek tkaniny mający na celu zapewnić optymalną temperaturę w pokoju. Dziś dywaniki czy wykładziny zachwycają zarówno niebanalnymi kształtami, jak i skomplikowanymi wzorami. Nowoczesny dywan shaggy z długim włosiem doskonale sprawdzi się w sypialni czy pokoju dziecinnym, stanowić może też ciekawy element aranżacji salonu. Projektując pokoje dzienne, wiele osób sięga też po barwne kilimy z orientalnymi motywami. Dużą rolę odgrywa także kolor dywanu. W minimalistycznych wnętrzach prym wiodą stonowane kolory, często wybiera się więc wykładziny w odcieniach beżu, czerni czy bieli. Z kolei wykładziny w kolorach ziemi świetnie uzupełnią wnętrza urządzone w stylu rustykalnym. Barwne dywany shaggy wykorzystać można również jako mocny akcent w pokojach w stylu glamour czy art déco. W takich przypadkach warto postawić na odważny, lecz komponujący się zresztą wystroju kolor.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here