21 i 22 stycznia to święto dziadków. Z tej okazji wnuczki bardzo chętnie wyrażają swoje przywiązanie do najważniejszych osób w ich życiu wręczając im ręcznie robione laurki oraz drobne prezenty. W wielu szkołach i przedszkolach organizowane są specjalne apele, na które zapraszani są dziadkowie. Bardzo często da się również przewidzieć, jakie prezenty na Dzień Babci i Dziadka będą wręczane.

Kwiatki, czekoladki i książki

Wśród prezentów z okazji Dnia Babci najczęściej dawane są czekoladki oraz kwiaty. W przypadku prezentów na Dzień Dziadka sytuacja nieco się komplikuje, ale dziadkom zwykle wręcza się jakąś ciekawą książkę czy też wodę po goleniu. W ogóle kosmetyki są traktowane jako uniwersalny prezent na każdą okazję, także dla dziadków z okazji ich święta. Mogą to być perfumy czy wody toaletowe, często jednak poprzestaje się na zakupie zestawów kosmetyków, na które składają się zazwyczaj pachnące żele pod prysznic i balsamy do ciała. Równie uniwersalne będą kolczyki czy bransoletka dla babci oraz spinki do mankietów dla dziadka. Ten rodzaj biżuterii można łatwo wybrać, nie istnieje również obawa, że obdarowani nie będą nosić podarunku. Jeśli babcia uwielbia bransoletki, można jej kupić bazę z łańcuszka oraz pojedyncze charmsy, aby w ten sposób stworzyła sobie własną bransoletkę. Kolejne przywieszki będą się jej pozytywnie kojarzyć z różnymi wydarzeniami czy osobami.

Prezenty robione

Coraz powszechniejsze jest rękodzieło, nic zatem dziwnego, że także wśród prezentów dla dziadków spotyka się produkty handmade. Można je nabyć w różnych sklepach, także internetowych, jednak ręcznie zrobiony kubek czy jakiś drobiazg na pewno będą miłym zaskoczeniem. Jakie prezenty można wykonać samodzielnie? W ten sposób można ozdobić gotowy kubek czy spodek, który będzie wręczony jako prezent. Babcia na pewno się ucieszy z ręcznie robionego sweterka na termofor, przy czym jeśli go nie posiada, to można go nabyć np. w aptece. Uszyta z resztek materiału poszewka na małą poduszkę czy też poszewka zrobiona na szydełku czy na drutach także sprawią wiele radości.

Nie można również zapominać o możliwościach, jakie daje haft krzyżykowy. W wielu domach pojawiły się już kolorowe obrazki, które powstały dzięki ręcznemu wyszywaniu. Nieco więcej czasu należy również poświęcić na stworzenie własnej książki – albumu ze zdjęciami dla babci. Z posiadanych w domowych archiwach zdjęć tworzy się ciekawe albumy korzystając z aplikacji udostępnionych na stronach internetowych firm, które następnie drukują zdjęcia i oprawiają całość. Taki prezent jest unikalny, można go jednocześnie tworzyć z myślą o wyjeździe babci czy dziadka umieszczając w nim odpowiednie zdjęcia.

Dziadkowie na pewno się ucieszą z możliwości spędzenia czasu na ciekawym wydarzeniu kulturalnym i chętnie wykorzystają wręczone im bilety do teatru czy na koncert. Takie bilety można wręczyć w ładnym opakowaniu, które będzie wykonane przez wnuczka.

A jeśli wnuczki umieją gotować, mogą zaprosić dziadków na samodzielnie przygotowaną ucztę. Kolacja dla dziadków może mieć także skróconą wersję, gdy będzie podane domowe ciasto lub samodzielnie upieczony i udekorowany tort.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here