Praca zdalna na dobre zdominowała nasze życie. Choć częściowo wracamy już do biur, wielu z nas przyzwyczaiło się do tego rozwiązania i chce z niego nadal korzystać. Jak więc pracować zdalnie, aby robić to skutecznie i efektywnie? Podpowiadamy poniżej! Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: http://przejrzystapolska.pl/jak-pracowac-zdalnie/

Praca zdalna – jak u nas wygląda?

Gdy w marcu 2020 roku po raz pierwszy dowiedzieliśmy się, że czeka nas całkowite zamknięcie w domach, przeżyliśmy szok. Nasze dzieci rozpoczęły zdalne nauczanie, a my zostaliśmy zmuszeni do pracowania z domu. Nasza rzeczywistość, mniej lub więcej uporządkowana, nagle stanęła na głowie i zupełnie nie wiedzieliśmy, jak sobie z tym poradzić. Nie było to łatwe zadanie. Wymagało przeogranizowania całego dotychczasowego życia. Zwłaszcza, że praca i zdania, które mieliśmy w jej ramach do wykonania, wymagała od nas całkowitego skupienia i odpowiednio przygotowanych pomieszczeń. W dwupokojowym mieszkaniu, jakie zdecydowana większość z nas posiada, trudno było sobie na to pozwolić.

Tymczasem, aby efektywnie i sprawnie pracować z domu, należy mieć do tego naprawdę odpowiednie warunki. Aby samemu je stworzyć, warto zacząć od zorganizowania stanowiska pracy. Nie pracujemy w kuchni ani na narożniku w salonie. Na lokalizację miejsca do pracy wybierzmy najbardziej ustronne miejsce w naszym domu. Poza tym sami na sobie wymuśmy postanowienie, że pracujemy tylko i wyłącznie przy biurku. Biurko, wraz z odpowiednio dobranym do naszych potrzeb krzesłem, musi być również uporządkowane i pozbawione jakichkolwiek przejawów chaosu i elementów, które mogą nas dekoncentrować.

Praca zdalna – co zrobić, aby była wydajna?

Skoro już zorganizowaliśmy i uporządkowaliśmy miejsce pracy, pierwsze ważne kroki mamy za sobą. Ale to nie koniec naszych starań. Pamiętajmy o tym, że aby pracować wydajnie musimy odpowiednio angażować się nasze zadania i pracować nad samodyscypliną. Bardzo łatwo dajemy pochłonąć się różnym rozpraszaczom. Media społecznościowe pełnią w tym względzie niebagatelną rolę. Obiecujemy sobie, że tylko na dwie minuty zaglądniemy na Facebooka, a scrollujemy go 30 minut. Pracując zdalnie, nie możemy sobie pozwalać na takie sytuacje. Dlatego też już od samego rana warto zadbać o swój harmonogram pracy, wypisać w punktach zadania, które mamy dziś do wykonania, a następnie podzielić je na te najważniejsze i na te, które mogą chwilę poczekać.

Zobacz też: http://beblaki.pl/dbaj-o-ogrod-poznaj-nasze-sposoby/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here