Kwas hialuronowy – co warto o nim wiedzieć?

0
867

Kwas hialuronowy to z pewnością jedna z najczęściej używanych substancji w kosmetykach oraz zabiegach medycyny estetycznej. Nazywany jest eliksirem młodości, ponieważ wraz z kolagenem oraz elastyną odpowiada za młody i jędrny stan naszej skóry. Co ciekawe, jest to naturalna substancja, która znajduje się w organizmie każdego człowieka. Dzięki czemu kwas hialuronowy cieszy się tak dużym powodzeniem?

Kwas hialuronowy to naturalny związek organiczny, którego aż 55% znajduje się w ludzkiej skórze – reszta obecna jest między innymi w ciele szklistym oka, mazi stawowej lub ścianach naczyń krwionośnych. To on sprawia, że skóra młodych osób jest sprężysta, gładka, gęsta oraz jędrna – dzieje się tak między innymi dlatego, że jest on składnikiem przestrzeni wypełniającej komórki skóry, tworzy niejako jej całą konstrukcję. Niestety wraz z wiekiem, szczególnie po 25 roku życia jego ilość stopniowo zaczyna maleć. Proces ten przyśpiesza po ukończeniu 45 roku życia, a u osób w wieku 80 lat niemal całkowicie ulega zanikowi. Jakie właściwości ma kwas hialuronowy? Wyróżnia go higroskopijność – oznacza to, że jego jedna cząsteczka jest w stanie związać nawet 250 cząsteczek wody, dzięki czemu można powiedzieć, że działa jak gąbka, zatrzymując wilgoć w skórze. Właśnie to sprawia, że jest tak chętnie wykorzystywany w kosmetykach do pielęgnacji twarzy oraz w kosmetologii i medycynie estetycznej. Kwas hialuronowy dostępny jest w dwóch formach – nieusieciowionej, która stosowana jest głównie w koktajlach do mezoterapii oraz usieciowionej, najczęściej wykorzystywanej jako wypełniacz.

Kwas hialuronowy – zastosowanie

Dzięki temu, że kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie każdego człowieka jest on bezpieczny oraz może być stosowany nawet w przypadku wrażliwej i skłonne do podrażnień skóry. Stosowany w formie kremów oraz masek do twarzy przynosi szybkie ukojenie oraz głębokie nawilżenie twarzy. Kosmetyki zawierające kwas hialuronowy są odpowiednie dla osób w każdym wieku – zarówno w profilaktyce przeciwstarzeniowej, jak i w celu nawilżania odwodnionej i przesuszonej skóry. Jednak składnik ten najlepsze efekty przynosi, gdy aplikowany jest bezpośrednio w głębsze tkanki skóry – na przykład podczas zabiegu takiego jak wolumetria Warszawa. Pokonuje wtedy barierę, jaką jest warstwa rogowa naskórka i trafia dokładnie w te miejsce, gdzie go ubywa wraz z wiekiem. Kwas hialuronowy stosuje się nie tylko na twarz, ale także w celu odmłodzenia szyi i dekoltu lub dłoni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here