Odpowiednie podłoże do uprawy pieczarek to absolutna podstawa, jeśli chcemy wyhodować piękne i zdrowe grzyby, które następnie możemy sprzedawać lub po prostu mieć na własny użytek. Jak wybrać wartościowe podłoże pod uprawę pieczarek? Podpowiadamy.

Z czego składa się podłoże pod uprawę pieczarki?

Podłoże pod uprawę pieczarek to zbiór substancji, stworzony głównie z gipsu, słomy, pomiotu drobiowego i innych elementów, które sprawiają, że jest ono dobrym siedliskiem do wzrostu grzybów. Takie podłoże ulega następnie fermentacji, będącej jeszcze częścią fazy pierwszej, by następnie przejść w fazę drugą, która polega na pasteryzacji (najczęściej w specjalnych, zamkniętych tunelach). W fazie trzeciej następuje inkubacja, czyli przerost grzybnią. Podłoże w tej fazie jest najczęściej wybierane przez hodowców. Stąd już prosta droga do wzrostu grzybów. W całym procesie hodowli pieczarek warto wybrać dobry grunt dla grzybów. Podłoże pod uprawę pieczarki producenta Kania jest godne polecenia, jeśli chodzi o jakość i możliwości potencjalnego wzrostu pieczarek. Jeśli wybierzemy dobre podłoże, pieczarki będą mogły owocować nawet kilka razy w roku.

Jak wybrać najbardziej wartościowe podłoże pod uprawę pieczarki?

Podłoże, które powinniśmy wybrać pod uprawę pieczarek w pierwszej kolejności powinno być jak najbardziej naturalne i pozbawione sztucznych wspomagaczy. Najlepszym podłożem pod uprawę pieczarek jest mieszanka wspomnianych już naturalnych składników, takich jak słoma, pomiot drobiowy, ewentualnie gips lub inne substancje organiczne. Wiele firm wzmacnia także podłoże pod uprawę pieczarek różnego rodzaju dodatkami takimi jak witaminy czy inne naturalne mikroelementy. Nie bez znaczenia jest tutaj także faza, w jakiej kupimy podłoże do pieczarek. Podłoże do pieczarek w fazie drugiej będzie potrzebować około 6 tygodni, żeby na jego powierzchni wytworzyła się grzybnia, natomiast podłoże w fazie trzeciej jest już de facto gotowe do użytku. Ten typ podłoża można „dokarmiać” za pomocą specjalnych dokarmiaczy.

Gdzie kupić podłoże pod uprawę pieczarki?

Podłoże pod uprawę pieczarek kupisz bezpośrednio u producenta. Jest to szczególnie ważne, aby wybrać firmę, która ma w swojej ofercie dobre podłoże, takie, które jest jak najbardziej naturalne. Takie oferty znajdziesz w Internecie, u producentów, którzy sami zajmują się uprawą pieczarek i robią to od jakiegoś już czasu. Istnieją na rynku podłoża pod uprawę pieczarek ze specjalnym certyfikatem produkcji ekologicznej, oraz podłoża pod uprawę w kostkach. Jeśli jednak jesteś hodowcą pieczarek na większą skalę, powinieneś zainteresować się podłożem pod uprawę pieczarek, które będzie dostosowane odpowiednio do Twoich potrzeb. Wiele firm, jak choćby wspomniane już w pierwszym akapicie przedsiębiorstwo Kania, oferuje konsultacje na wszystkich etapach hodowli a także kontrolę nad wzrostem grzybów. Jest to ważne zwłaszcza jeśli jesteś początkującym hodowcą pieczarek. Warto pamiętać, że odpowiednie podłoże pod uprawę pieczarki to najważniejszy element ich wzrostu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here