Lubisz muzykę? Chciałbyś się nauczyć grać na jakiś instrumencie? To świetny pomysł! Zdobycie nowej umiejętności jest nie tylko bardzo satysfakcjonujące, ale również pozytywnie wpływa na rozwój osobisty, między innymi na zdolności manualne. Naukowcy zwracają uwagę, że gra na instrumencie poprawia pamięć werbalną, potencjał intelektualny i połączenia nerwowe w mózgu oraz uczy wielu pozytywnych cech, takich jak systematyczność, dyscyplina czy skupienie uwagi. Być może jednak nasuwają Ci się różne wątpliwości i zastanawiasz się, od czego zacząć? Już wiele osób przekonało się, że doskonałe instrumenty na początek to gitara i pianino Dowiedz się, dlaczego.

Instrumenty klawiszowe – dlaczego warto?

Nauka gry na każdym instrumencie wymaga nieco cierpliwości, skupienia oraz regularności. Chociaż uważa się, że najlepszym okresem na to jest dzieciństwo, nic na stoi na przeszkodzie, aby zdobyć tę umiejętność również w późniejszym wieku. Aby jednak szybko się nie zniechęcić, warto starannie wybrać instrument. Wiele osób rozpoczyna swoją przygodę z muzyką od gitary.  Dlaczego? Przede wszystkim, jest ona łatwo dostępna oraz niedroga w zakupie. Być może nawet dostałeś od kogoś swoją pierwszą gitarę lub znalazłeś na dobrej promocji. Jej atutem jest także mobilność – bez problemu weźmiesz ją ze sobą wszędzie, gdzie tylko zechcesz, aby kontynuować naukę. Co więcej, to instrument, na którym zagrasz każdy rodzaj muzyki – zarówno rozrywkową, jak i poważną. Warto jednak pamiętać, że pierwsze dni gry na gitarze nie należy do najłatwiejszych – między innymi ze względu na ból opuszek palców, które dociskają struny do progów. Na pierwszy instrument najbardziej nadaje się klasyczna gitara wyposażona w nylonowe struny, które są nieco bardziej przyjazne dla palców niż te metalowe.

Instrumenty klawiszowe – dlaczego warto?

Pianino i keyboard to również doskonałe instrumenty na początek. Już od wielu lat dominują one świat muzyki – i to nie bez przyczyny. Ich atutem jest przyjemne brzmienie oraz nieskomplikowana obsługa. Wystarczy, już kilkanaście minut praktyki, aby zagrać pierwszą, prostą melodię albo akordowy akompaniament. Nic dziwnego, że już 5-letnie dzieci zaczynają swoją naukę na klawiszach. Co prawda, już opanowanie nieco bardziej bogatych utworów wymaga sporo ćwiczeń oraz dobrej synchronizacji rąk, jednak jest to bardzo satysfakcjonująca nauka, której efekty można szybko obserwować. Jedyną wadą tego urządzenia jest droższy koszt oraz kłopotliwy transport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here