Zima to szczególnie trudny czas dla brody, która zaczyna przypominać wyschniętą szczotkę. Dlatego pielęgnacja brody to żaden wymysł, a rzeczywista konieczność. Zatem jakie produkty do brody warto wybierać? Już teraz podpowiemy, że poza pielęgnacją konieczna będzie dbałość o jej odpowiednią długość, czyli trymowanie, a także golenie tych miejsc, gdzie zarost nie jest pożądany. Tu przydadzą się porządne kosmetyki do golenia dla mężczyzn, które możesz znaleźć w sklepie BeardMan.pl.

Po pierwsze: nie susz brody suszarką!

Zimą dni stają się coraz krótsze, a noce coraz dłuższe. To powoduje, że często trudno jest wstać z łóżka i przygotowanie się do pracy zwykle przebiega w dużym pośpiechu. Jednak trzeba doprowadzić się do jakiegokolwiek ładu. Po wstaniu z łóżka nie tylko Twoje włosy mogą być w nieładzie, ale również broda. DO tego dochodzi nadprodukcja sebum i tłuste strąki gotowe, podobnie jak pojawiające się na skórze pod brodą zaskórniki. Oczywiście do tego dochodzi jeszcze przesuszone powietrze, które w związku z ogrzewaniem stale nam towarzyszy. To źle wpływa na kondycję brody, której nie można przesuszać. Dlatego nie należy suszyć jej suszarką, a najlepiej wycierać odpowiednio w ręcznik. Zatem jeśli chcesz umyć i odświeżyć swoją brodę musisz znaleźć na to czas. Ważne jest również zadbanie o odpowiednią długość, a także zgolenie miejsc, gdzie nie chce się mieć zarostu np. na policzkach, w sytuacji, gdy broda jest zapuszczona na linii żuchwy. Warto zatem zaopatrzyć się w odpowiedni pędzel do golenia i mydło do golenia bądź piankę. Takie kosmetyki dla mężczyzn powinny zawsze być w zapasie.

Po drugie: Nawadniaj organizm

Kolejną kwestią, jaką chcemy poruszyć jest nawadnianie organizmu. Każdy powinien wypijać od 1,5 do nawet 3 litrów wody w zależności od aktywności i masy ciała. Swoje ogólne zapotrzebowanie możesz łatwo obliczyć mnożąc swoją wagę razy 0,3 ml. Do tego musisz jeszcze dodać zróżnicowaną aktywność i na tej podstawie odpowiednio zwiększyć jej spożycie. Dlaczego to takie ważne? Nawodnienie wpływa na pracę całego organizmu i wszystkich organów wewnętrznych i odbija się na wyglądzie skóry. Zbyt mało wody powoduje jej przesuszenie, a także przesuszenie włosów, również tych na brodzie, a do tego dochodzi jeszcze nadprodukcja sebum przez zaburzenie gospodarki hydrolipidowej.

Po trzecie: Stosuj olejki dla brodaczy

Ważne jest również używanie kosmetyków do brody. Zatem szampon powinien być pozbawiony szkodliwych parabenów i związków SLS. Podobnie odżywka do brody musi mieć w składzie naturalne składniki. Warto zainwestować w odpowiedni olejek do brody. W ofercie BeardMan.pl znajdziesz duży wybór produktów, które posiadają męski, intensywny zapach. Nie dość, że nawilżą Twoją brodę, to sprawią, że będzie roztaczała wokół siebie przyjemną woń, a nie zapach potu. Olejki są również bardzo przydatne do zmiękczania brody.

Po czwarte: Pamiętaj o suplementacji i odpowiedniej pielęgnacji

Aby cieszyć się zdrowymi włosami i zarostem należy pamiętać o odpowiedniej suplementacji. Szczególne znaczenie ma tutaj kompleks witamin A, C, E, cynk, magnez i biotyna. Dzięki temu Twoja broda będzie odpowiednio odżywiona, a na skórze coraz rzadziej pojawiać się będą niechciane wypryski. Warto w swojej diecie pamiętać białku, czerwonym mięsie i podrobach. Dobrze sprawdzają się również orzechy, rośliny strączkowe i tofu, w przypadku wegetarian. Można również stosować preparaty witaminowe, które wyraźnie poprawią kondycję brody. Niezwykle istotna jest również codzienna pielęgnacja, a więc wyczesywanie brody. Takie działanie pobudza bowiem produkcję sebum i mikrokrążenie w skórze. Sebum dla skóry jest potrzebne dla zachowania zdrowej skóry. Jedynie nadmierne wydzielanie powinno się niwelować.

Zachęcamy do skorzystania z naszych prostych wskazówek przy codziennej pielęgnacji brody w miesiącach zimowych, kiedy zapotrzebowanie na składniki odżywcze z powodu panujących warunków dodatkowo wzrasta. Nie można zapominać o odpowiednim nawadnianiu. O ile latem o tym pamiętasz, zwykle zimą wpadasz w pewną pułapkę, gdyż długo nie odczuwając pragnienia, zapominasz o konieczności uzupełniania wody. W rezultacie pijesz za mało. Aby zadbać o swoją skórę i brodę rekomendujemy nie tylko odpowiednie kosmetyki, ale również skorzystanie z kalkulatora aktywności, który pomoże obliczyć dzienne zapotrzebowanie na życiodajną wodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here