Płyn micelarny to obecnie jeden z najczęściej wykorzystywanych produktów do oczyszczania twarzy. Wiele osób jednak nadal myli go z tonikiem i nieprawidłowo stosuje. Jego zadaniem jest usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, makijażu, a także sebum ze skóry. Jednak ze względu na to, że posiada on w swoim składzie związki powierzchniowo-czynne, nie może być naszym ostatnim krokiem pielęgnacyjnym. Jak stosować płyn micelarny? Podpowiadamy.

Jak stosować płyn micelarny do demakijażu oczu?

Płyn micelarny to kosmetyk wielofunkcyjny, który z powodzeniem może zastąpić kilka różnych preparatów. Swoje działanie zawdzięcza micelom, czyli cząsteczkom zawieszonym w roztworze wodnym. Ich zewnętrzna warstwa hydrofilowa przyciąga wodę, a odpycha tłuszcze. Z kolei wewnętrzna warstwa hydrofobowa odpycha wodę i wiąże się z tłuszczami.

Dzięki temu płyn micelarny może być wykorzystywany do demakijażu oczu, ponieważ jak magnes przyciąga wszystkie zanieczyszczenia. Doskonale radzi sobie również z wodoodpornym makijażem, który wymaga zastosowania nierzadko tłustych kosmetyków. Żeby go zmyć, wystarczy waciki nasączone płynem micelarnym przyłożyć do oczu i chwilę poczekać, a następnie zetrzeć resztki makijażu.

Jak stosować płyn micelarny do demakijażu twarzy?

Coraz więcej osób docenia właściwości, które oferuje płyn micelarny. Jak stosować taki kosmetyk do demakijażu twarzy? Wystarczy nasączonymi nim wacikami kosmetycznymi przecierać twarz, aż do momentu kiedy będą czyste. Produkt ten usuwa sebum i wszystkie zanieczyszczenia, a przede wszystkim podkład, puder czy korektor. Warto również pamiętać o okolicach skroni i linii włosów, ponieważ często zostają one pominięte podczas demakijażu, co sprzyja powstawaniu niedoskonałości.

Dwuetapowe oczyszczanie skóry a płyn micelarny

Płyn micelarny warto stosować podczas dwuetapowego oczyszczania skóry. W pierwszym kroku produkt ten pozwala usunąć makijaż, a także nadmiar sebum z twarzy, resztki pudru czy podkładu. Następnie przy pomocy pianki lub żelu do mycia, trzeba porządnie umyć skórę, wykonując koliste ruchy.

Tak oczyszczona twarz powinna być pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń i pozostałości makijażu. Jest też gotowa do dalszych kroków pielęgnacyjnych. Wystarczy tylko użyć toniku, a następnie ulubionego kremu, który wtedy znacznie lepiej zadziała, ponieważ składniki aktywne będą miały możliwość wniknąć w głąb skóry.

Płyn micelarny a poranna rutyna pielęgnacyjna

Płyn micelarny może być używany nie tylko po to, aby zmyć makijaż czy resztki zanieczyszczeń, które zgromadziły się na naszej twarzy w ciągu dnia, ale również po to, aby oczyścić skórę twarzy po nocy. Rano znajdują się na niej pozostałości kosmetyków, których użyliśmy wieczorem, sebum, a także kurz, który osiada na naszej twarzy podczas snu. Warto usunąć je właśnie przy pomocy płynu micelarnego.

Dlaczego płyn micelarny nie może być ostatnim krokiem pielęgnacyjnym?

Każda osoba stosująca na co dzień płyn micelarny, powinna wiedzieć, że produkt ten nie powinien być stosowany jako ostatni krok pielęgnacyjny, ze względu na to, że posiada on w swoim składzie różnego rodzaju środki powierzchniowo-czynne. Jeżeli nie zostanie zmyty z naszej twarzy, może spowodować jej przesuszenie. Dlatego najlepiej wykorzystywać go podczas dwuetapowego oczyszczania skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here