Chcesz cieszyć się suchym i pachnącym praniem? W takim przypadku najważniejsza kwestia to wybór odpowiedniego miejsca do jego suszenia. Czy lepiej robić to wewnątrz, czy na dworze?

W Europie popularność suszarek bębnowych do odzieży jest niska, dlatego też najczęściej swoje pranie suszymy na powietrzu. Możemy rozwiesić je wewnątrz albo też na zewnątrz, aby tam powoli wyschło.

Zarówno suszenie prania wewnątrz, jak również na dworze ma swoje plusy i minusy. O czym powinniśmy pamiętać?

Suszenie prania wewnątrz

Najczęściej pranie suszymy we wnętrzach, na przykład w łazience, na korytarzu, w salonie, sypialni czy też w specjalnie przeznaczonym do tego pomieszczeniu – suszarni. Tak możemy suszyć pranie przez cały rok – również w okresie jesiennym i zimowym, gdy aura nie sprzyja rozwieszeniu wypranej odzieży na dworze.

Pamiętajmy o tym, żeby suszyć pranie w przewiewnym miejscu, gdzie panuje nieco wyższa temperatura. W przeciwnym wypadku może ono zacząć brzydko pachnieć.

Do suszenia prania w środku najczęściej korzystamy ze specjalnych suszarek rozkładanych, które możemy złożyć wtedy, gdy ich nie używamy. Wybierzmy suszarkę posiadającą odpowiednią przestrzeń do rozwieszenia prania – im będzie większe, tym większa powierzchnia suszarki będzie potrzebna.

Suszenie prania na dworze

Pranie możemy suszyć również na dworze. To najlepszy wybór, gdy panuje piękna pogoda – świeci słońce, jest ciepło, wieje lekki wiatr. Wtedy pranie może wyschnąć w ekspresowym tempie!

Do suszenia prania na dworze najlepiej wykorzystać suszarkę rozkładaną albo ogrodową, na przykład taką jak suszarka ogrodowa Leifheit, która posiada specjalny system chroniący linki przed zabrudzeniem. Suszarka ogrodowa Leifheit pozwoli nam na rozwieszenie nawet do 4 wsadów pralki jednocześnie!

Musimy jednak pamiętać o tym, że suszenie prania kolorowego na dworze może z czasem doprowadzić do jego wyblaknięcia. Wynika to z faktu, że promieniowanie UV działa jak naturalny wybielacz. Kolorowe pranie najlepiej suszyć zatem w zacienionym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here