Co trzeba wiedzieć o Hugo Boss?

0
7462

Hugo boss to marka, która w Polsce uważana jest za luksusową. Kosmetyki i ubrania sygnowane logiem Hugo Boss znaleźć można na półkach najlepszych drogerii i sklepów kosmetycznych. Co jednak stoi za sukcesem marki i jak stała się ona światowym potentatem na rynku mody i kosmetyków?

Hugo Boss AG to niemiecka firma, która zajmuje się produkcją odzieży i perfum. Została założona w 1923 roku przez Hugo Ferdinanda Bossa. Jej nazwa pochodzi od imienia i nazwiska założyciela. Dziś tak jak i na początku siedziba marki znajduje się w Metzingen. Historia Hugo Boss zawiera w sobie zarówno te ciemne, jak i jasne strony. Firmy nie ominął kryzys finansowy, widmo bankructwa czy zła sława.

Zaczęło się od garniturów

Światowa sława maki Hugo Boss zaczęła się od garniturów. Te w masowych ilościach były szyte przez niemieckie szwalnie w latach 60. XX wieku. Dobrej jakości materiały i uniwersalne kroje sprawiły, że marka Boss stała się jednym z liderów produkcji garniturów w Europie. Mimo że sława marki zaczęła się już w połowie wieku XX to Hugo Boss, jakiego znamy dziś pojawił się dopiero w latach 80. To wtedy kolekcja marki została poszerzona o dodatki, pojawiły się też pierwsze kosmetyki.

luksusowa odzież

Permium czy luksusowa?

Kosmetyki i odzież Hugo Boss jest postrzegana jako ta luksusowa. Okazuje się jednak, że tak naprawdę marka Boss jest zaliczana do ligi premium. Oznacza to, że jej produkty kwalifikuje się do dóbr luksusowych mimo ich ekskluzywności.

Białe, czerwone, pomarańczowe

Odzieżowe linie marki różnią się od siebie jakością, dostępnością i ceną. Pierwsze i najbardziej ekskluzywne są ubrania z linii Boss by Hugo Boss, czyli te sygnowane białą metką. Odzież z tej linii słynie z lepszej jakości materiałów i wykonania. W kolekcjach znajdują się głównie eleganckie biznesowe ubrania. Metka czerwona to linia, w której można znaleźć odzież casualową – mniej formalne garnitury, kolorowe i proste t-shirty i bluzy, dedykowane młodym ludziom. Kolejna linia to metka pomarańczowa. Słynie ona z typowo casualowych projektów. W asortymencie Hugo Boss posiada też odzież sportową, którą znaleźć można pod nazwą Boss Green.

Hugo Boss

Kosmetyki Hugo Boss

A co z kosmetykami? Tu również Hugo Boss ma się czym pochwalić. Znane są przede wszystkim perfumy. Popularnością cieszą się niemal od samego początku wypuszczenia ich na rynek. Zapachy od Hugo Boss podobnie jak kolekcje odzieżowe zostały pogrupowane w kolekcje. Te najbardziej ekskluzywne można znaleźć w linii Boss. W niej też znajduje się najsłynniejszy zapach marki, czyli Boss Bottled i jego późniejsze wariacje. Kolejna linia nosi nazwę Hugo i grupuje wszystkie zapachy, jakie marka wprowadziła na rynek. Znaleźć tu można te odważniejsze i świeższe kompozycje skierowane do młodych osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here