Tradycyjne farby do włosów, które można kupić w stacjonarnych sklepach, dość często pozostawiają wiele do życzenia. Pomimo kuszącej ceny, mają w sobie mnóstwo mankamentów. Podstawowym minusem stosowania tego typu farb jest dostarczanie włosom sporej ilości chemicznych substancji często nieznanego pochodzenia. W efekcie drogeryjne farby do włosów w wielu przypadkach bardzo je niszczą. Dodatkowo częste jest zjawisko wystąpienia odmiennego koloru niż ten, który był deklarowany przez producenta. Aby uniknąć tego typu przygód, warto postawić na farby fryzjerskie.

Dlaczego warto wybierać farby fryzjerskie?

Jedną z największych zalet stosowania fryzjerskich specyfików takich jak farby Mila Pro czy Revlon jest fakt, iż otrzymacie pożądany efekt koloryzacji. W przypadku używania profesjonalnych produktów nie ma mowy o wystąpieniu niezgodności pomiędzy kolorem w założeniu i w rzeczywistości. Warto również wiedzieć, że farby fryzjerskie cechuje dużo większa trwałość niż w przypadku ich drogeryjnych odpowiedników. Jednocześnie, produkty fryzjerskie zawierają mniejsze stężenie amoniaku i innych substancji, które mogą zaszkodzić naszym włosom podczas koloryzacji. Zamiast tego, w ich składach można znaleźć liczne oleje, pozwalające nawilżyć włosy w procesie koloryzacji. Te argumenty przemawiają za wybraniem profesjonalnych farb – Mila Pro, Alfaparf czy Matrix Socolor.

Farby fryzjerskie i ich właściwości

Farby fryzjerskie cechują się wyjątkowymi właściwościami oraz zawartością składników chroniących włosy podczas koloryzacji. Przykładem wartościowego produktu są farby Mila Pro, które zawierają wyciąg z wosku pszczelego i olej jojoba. Minerały sprawiają, iż po farbowaniu włosy są widocznie lśniące i w dużo lepszej kondycji. Ponadto, stosowanie farb Mila Pro gwarantuje dużo dłużej utrzymujący się efekt koloru na włosach. Fryzjerskie farby do włosów doskonale sprawdzają się również w kontekście pokrywania kolorem siwych włosów. Pod tym względem często nie mają sobie równych. Jeśli zainteresował cię temat olejków zawartych w farbach do włosów, to farby Mila Pro nie są wyjątkiem. Godnym uwagi są również produkty Loreal, a szczególnie seria Lnoa ODS2, w których występuje specyficzna mieszanina odżywczych olejów oraz niskie stężenie składników zasadowych. Dzięki zawartym substancjom, włosy po koloryzacji pozostają odpowiednio nawilżone, co pozwala uniknąć ich przesuszania. Równie świetnie radzą sobie produkty od Renee, w których składzie występują olejki z awokado, proteiny zbożowe czy kolagen.

Jak widzisz, wybierając farbę fryzjerską, jesteś w stanie nie tylko zadbać o zdrowy wygląd włosów, ale także zapewnić sobie ich pełną koloryzację. Warto pamiętać, iż korzystanie z profesjonalnych farb gwarantuje użytkownikowi otrzymanie pożądanego efektu koloryzacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here