Istnieje wiele rodzajów depilacji, które pozwolą nam usunąć niechciane owłosienie z całego ciała. Większość z nich – wosk, golenie, depilatory elektryczne – przynoszą jedynie efekt czasowy. Trwał metodą usunięcia zbędnych włosków ciała jest depilacja laserowa. Na którą opcję się zdecydować? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/laser-do-depilacji-to-nie-jedyna-metoda-usuwania-niechcianych-wloskow/ 

Depilacja przy pomocy wosku 

Depilacja woskiem jest skuteczną i bezpieczną metodą usuwania owłosienia razem z cebulkami. Podgrzany wosk nakładany jest na depilowane obszar ciała, Po czym w krótkiej chwili jest odrywany razem z owłosieniem. Wosk posiada tendencję do mocnego kurczenia się podczas ostygania, co gwarantuje uchwycenie i usunięcie nawet najkrótszych włosków. 

Wosk do depilacji cechuje się naturalną kompozycją składników aktywnych, takich jak żywica, wosk pszczeli oraz olejki aromatyczne. Zabieg z użyciem wosku nie należy do najprzyjemniejszych, jednak nie generuje podrażnień, a co więcej posiada właściwości pielęgnujące i odżywiające skórę. Zabieg depilacji woskiem trwa od 30 do 50 minut. Istnieje możliwość powtórzenia zabiegu tej samej okolicy skóry, ponieważ procedura nie podrażnia skóry. Efekt utrzymuje się od trzech do sześciu tygodni. 

Depilacja laserowa – czym jest i jakie są wskazania do jej wykonania? 

Zabieg depilacji laserowej jest niezwykle skutecznym i bezbolesnym zabiegiem z wykorzystaniem urządzeń najnowszej generacji. Emitowane przez laser światło jest selektywnie pochłaniane przez melaninę włosów i bezzwrotnie uszkadza mieszek włosowy na drodze fototermalizy, czyli przekształcenia energii świetlnej na cieplną. 

Niewątpliwą zaletą depilacji laserowej jest wysoka skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegu. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jest minimalne. 

Wskazaniami do wykonania takiej depilacji jest przede wszystkim: 

  • Hirsutyzm – nadmierne owłosienie na ciele i twarzy
  • Wrastające włoski i zapalenie mieszków włosowych 
  • Względy estetyczne 

Zabiegi depilacji laserowej wymaga przeprowadzenia serii zabiegów w ilości od 3 do 6, z zachowanymi odstępami czasowymi 6 – 8 tygodni między kolejnymi zabiegami. 

Zobacz też: http://beblaki.pl/henna-brwi-i-rzes-na-czym-polega/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here