Możemy zaryzykować stwierdzeniem, że nasza cera jest również wizytówką, o którą należy dbać i pielęgnować. Skutecznie mogą przeszkodzić nam w tym dermatozy, z którymi do walki musi stawać coraz więcej z nas. Choroby skóry nie tylko wpływają na wygląd fizyczny, ale również mają swoje odbicie w podłożu psychicznym. Warto wiedzieć, gdzie i jakich kosmetyków szukać, aby móc skutecznie sprostać wyzwaniom, jakie stawia przed nami nasza skóra. Wybawieniem na niedoskonałości i problemy skórne mogą okazać się ceramidy. Czym są i w jakich kosmetykach je znajdziemy?  Podpowiadamy.

Ceramidy – czym są?

Aby lepiej zrozumieć, dlaczego ceramidy w kosmetykach mają tak dobry wpływ na większość chorób skórnych oraz niedoskonałości, warto zdać sobie sprawę z tego, czym one tak naprawdę są. Jest to naturalny składnik lipidów skóry, który możemy nazwać spoiwem wypełniającym przestrzeń międzykomórkową w warstwie rogowej naskórka. Ze śmiałością ceramidy możemy nazwać cementem, ponieważ wykazują działanie między innymi bariery wodno lipidowej. Chronią przed utratą wody oraz skutecznie poprawiają jej wchłanianie, jednocześnie skutecznie wspomagając nawilżenie skóry. Są one świetnym sposobem na to, aby skutecznie odbudować osłabiony naskórek, a jednocześnie uchronić go przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promieniowanie UV czy klimatyzacja.

Jakie funkcje pełnią ceramidy?

Wśród szeregu dobroczynnych właściwości, możemy wymienić kilka funkcji, które sprawiają, że po kosmetyki z ceramidami naprawdę warto sięgać. Należy do nich przede wszystkim utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry oraz przeciwdziałanie złuszczaniu się martwych komórek naskórka. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ceramidy spowalniają procesy starzenia się, między innymi utrzymując wysoki poziom elastyczności warstwy rogowej naskórka. Pełnią funkcję tworzenia bariery ochronnej skóry, dzięki czemu wrażliwsza skóra staje się mniej podatna na działanie czynników zewnętrznych. Jak widać, wiele funkcji i właściwości pełnią ceramidy. Kosmetyki zawierające je w składzie cieszą się ogromną popularnością.

Ceramidy w produktach nawilżających

Jeśli szukamy ceramidów, to z pewnością znajdziemy je w kosmetykach nawilżających. Ten rodzaj produktów jest szczególnie mocno polecany osobom ze skórą suchą, która zmaga się dodatkowo ze stanami zapalnymi oraz atopowym zapaleniem skóry. Nie zapominajmy o tym, że sucha skóra to również bardzo często problem osób, które jednocześnie zmagają się z trądzikiem. W takim przypadku zastosowanie produktów z ceramidami jest również kluczowym elementem w kuracji anty-trądzikowej.

Ceramidy w kosmetykach na trądzik

Jeśli zmagamy się ze skórą, która nie tylko jest tłusta, ale jednocześnie składająca się z wielu niedoskonałości, kluczowe mogą okazać się kosmetyki z ceramidami. W tym przypadku, ceramidy idealnie sprawdzą się w odbudowaniu naturalnej warstwy naskórka oraz uchronią przed nadmierną utratą wody. Pamiętajmy również o tym, że o skórę z podrażnieniami należy dbać zawsze, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Może być to kluczowe w przypadku działania czynników zewnętrznych, do których należy między innymi promieniowanie UV, czy zmiany temperatur.

Komu poleca się kosmetyki z ceramidami?

Jeśli zmagamy się z chorobami skóry, to wyjściem z sytuacji mogą okazać się ceramidy. Przykłady kosmetyków, w których znajdziemy ich wysoką ilość to między innymi, żel do mycia twarzy trądzikowej, balsam do suchej skóry, czy odbudowujący krem do okolic oczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here