Rutynowe badania na prawo jazdy nie wymagają żadnych specjalistycznych przygotowań. Badanie obejmują przeważnie standardowe badanie wzroku, badanie równowagi oraz wywiad ogólny, dlatego też warto zgłosić się na badanie wyspanym i wypoczętym.

O czym należy pamiętać?

Wybierając się na badania na prawo jazdy pamiętać należy o tym, aby nie spożywać alkoholu i wielu innych środków psychoaktywnych przynajmniej 48 godzin przed badaniem. Osoby, które zmagają się z chorobami i przyjmują leki, powinny powiadomić o tym fakcie lekarza. Nie można zapominać również i o tym, aby na badanie zabrać dowód albo inny dokument tożsamości ze zdjęcie.

Badania lekarskie na prawo jazdy a skierowanie

Na badania można zgłosić się bez skierowania na przykład w badania-kierowcow.warszawa.pl. Jak wspomniano powyżej niezbędny jest jedynie dokument tożsamości z numerem PESEL i zdjęciem. Osoby, które noszą okulary albo szkła kontaktowe muszą zabrać je ze sobą, ponieważ będą niezbędne podczas badania wzroku. To samo dotyczy się osób, które korzystają z aparatu słuchowego. Przy niektórych kategoriach prawa jazdy niezbędne jest także aktualne badanie psychotechniczne, które wykonane jest przez odpowiednią przychodnię badań psychologicznych kierowców. Dostarczenie skierowania jest wymagane u osób, które przekroczyły liczbę 24 punktów karnych albo u osób, które zostały zatrzymane za jazdę po alkoholu. Bez odpowiedniego skierowania osoby te nie mogą przystąpić do badania lekarskiego.

Badania na prawo jazdy kierowców z chorobami

Osoby, które posiadają już prawo jazdy i muszą wykonać ponownie badania nie mogą zapominać o tym, że podczas badań niezbędne jest oczywiście aktualne prawo jazdy. W przypadku osób przewlekle chorych niezbędne jest aktualne zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia wydane przez lekarza prowadzącego. Osoby chore na cukrzycę i padaczkę, powinny wykonać konsultację specjalistyczną po której można uzyskać stosowane zaświadczenie. Na badanie lekarskie należy zabrać dotychczasową dokumentację medyczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here