Każdy przemysł charakteryzuje jedna wspólna rzecz. Z reguły do działania potrzebuje on ogromnych ilości energii. Niemal wszystkie zakłady, fabryki oraz korporacje walczą ze zużyciem energii. Wynika to z dwóch głównych przyczyn. Najlepszym testem czy nasze działania przynoszą efekt są zewnętrzne audyty energetyczne.

Po co ograniczać zużycie energii?

Zanim zaczniemy ograniczać zużycie energii,musimy w pierwszej kolejności wiedzieć ile jej w rzeczywistości zużywamy. Następnie audyt pokaże nam czy faktycznie tyle energii zużywać powinniśmy. Ograniczanie energii jest dobre w dwóch aspektach.

Ograniczenie zużycia energetycznego jest oczywistym zyskiem dla każdego przedsiębiorcy. Mniej energii = mniej zapłacimy za energię. Ograniczanie zużycia ma swój wymiar przyszłościowy. Zakładać można, że ceny prądu będą z czasem coraz wyższe. Ograniczając zużycie, możemy zabezpieczyć się na przyszłość przed rosnącymi cenami.

Obecnie nie ma chyba na świecie przemysłu, który w 100% polegałby na energii z surowców odnawialnych. Najbliżej tego ideału jest Norwegia, ale nawet tam, czasem konieczne jest spalanie np. gazu. Audyty efektywności energetycznej, pozwolą na wykrycie, ile energii jest marnowanej, co przekłada się na nadmierną emisję gazów cieplarnianych.

Gdzie tracimy najwięcej energii?

Audyty efektywności energetycznej nie pozostawiają złudzeń. Co prawda odkąd w Polsce do tematu energochłonności podchodzi się na poważnie, jest sporo lepiej, ale nie ma firmy, w której nie byłoby niczego do poprawy, dlatego potrzebne są dalsze audyty energetyczne Katowice jako największe miasto Polskiego największego centrum przemysłowego, pokazuje jak wielkie, jest zapotrzebowanie na tego typu usługi.

Najwięcej energii obecnie jest traconych w fabrykach w procesach, których klasycznie nie wiążemy od razu ze stratami energetycznymi. Dobrym przykładem jest na przykład linia montażowa, w której wiele maszyn jest zasilanych sprężonym powietrzem. Przeważnie np. w trakcie przerw w produkcji, ciśnienie w układach jest utrzymywane. Aby jednak je utrzymać, cała maszyneria sprężarek i uzdatniaczy powietrza musi pracować, pochłaniając oczywiście energię. Do wykrycia tego potrzebne są audyty energetyczne Katowice są miastem, gdzie najlepiej jest szukać dobrych ofert.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here