Starasz się, by Twoje wybory nie przyczyniały się do niszczenia środowiska naturalnego? W takim razie może zainteresować Cię, że największy polski operator jest po zielonej stronie mocy. Mowa o Orange, w tym również usłudze Orange Flex, które wdrożyło ciekawe działania proekologiczne, które mają pomóc w realizacji celów klimatycznych firmy. Przeczytaj, jak Orange Flex działa dla klimatu!

Działania Orange Flex przyjazne dla planety

Orange Flex stawia na działania proekologiczne już u podstaw, zaczynając od oferowanych usług. Zmniejszono o połowę plastikową kartę (tzw. blister), w której sprzedawana jest karta SIM. Z kolei papierowe opakowanie blistra zostało wykonane z materiałów pochodzących z dobrze zarządzanych lasów z odpowiednim certyfikatem oraz innych kontrolowanych źródeł. Z kolei farba, którą pokryte jest opakowanie, ma pochodzenie roślinne – nie uwalnia zatem toksycznych związków do środowiska. Co więcej, w Orange Flex można też zdecydować się na eSIM, a tym samym zrezygnować całkowicie z plastiku. Dla użytkownika to wygodna i szybka możliwość aktywowania usług oraz lepszy wybór dla planety.

To jednak nie wszystko. Orange Flex to również szereg innych działań na rzecz środowiska, takich jak:

Pierwsza w Polsce neutralna klimatycznie usługa telekomunikacyjna

Osiągnięcie neutralności klimatycznej to nie jest szybki i łatwy proces. Ale warto się postarać i wziąć dobro naszej planety na pierwszy plan. Jak Orange Flex osiągnął neutralność? Na początku należy dokładnie obliczyć ślad węglowy usługi – tu wszystko odbyło się zgodnie z zasadami GHC Protocol. Okazało się, że miesięczny ślad węglowy jednego klienta Orange Flex wynosi 3,273 kg CO2e. Następnie najważniejszy element procesu, czyli redukcja śladu węglowego. W przypadku Orange Flex udało się go zmniejszyć o ponad 90%. W usługach telekomunikacyjnych za ślad węglowy odpowiada głównie energia elektryczna. Dlatego we Flexie 100% energii elektrycznej w Orange Flex pochodzi z odnawialnych źródeł, a dokładniej energii wiatrowej.

Pozostały ślad węglowy, czyli ok. 0,2 kg CO2e miesięcznie na użytkownika, to emisje, których nie udało się ograniczyć. W Orange Flex zdecydowano się na kompensację pozostałego śladu węglowego poprzez wsparcie certyfikowanych projektów, które mają za zadanie poprawić stan środowiska w określonych obszarach oraz poprawić stan życia tamtejszej społeczności.  Posadź las z Orange Flex

Działania środowiskowe Orange Flex obejmują również teren Polski i angażują w nie każdego zainteresowanego użytkownika Flex – przy minimum jego wysiłku. Usługa umożliwia wymianę niewykorzystanych gigabajtów na posadzenie drzew. Flexowicze mogą przekazywać swoje GB, które np. zostaną im pod koniec miesiąca, kilkoma kliknięciami w aplikacji Orange Flex. Wystarczy przejść do zakładki Przekaż GB, wybrać EKO GB a następnie liczbę giga i stuknąć „wyślij”. Wszystkie wysłane GB zapisują się w aplikacji, a użytkownik widzi, ile m2 lasu udało mu się w ten sposób posadzić.

Drzewa są sadzone wiosną lub późną jesienią, czyli wtedy, gdy sadzonki najlepiej się przyjmują. Orange Flex stawia na bioróżnorodny las, czyli składający się z różnych gatunków liściastych: dębów, lip, grabów, brzóz, osik oraz krzewów rdzennych polskich w różnym wieku. Dotychczas posadzili we współpracy z fundacją Las na Zawsze ponad 35 000 m2 lasu.

Projekt RE w Orange Flex

Orange Polska otworzył również projekt RE, który obejmuje wszystkich klientów Orange. W przypadku Flexa polega on na:

  • Możliwości odsprzedania nieużywanego smartfonu w salonach Orange – przejdą renowację i trafią na rynek wtórny,
  • w aplikacji Flex można kupić odnowiony smartfon, wspierając gospodarkę obiegu zamkniętego.

Reklama.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here