Magazynowanie to jedna z podstawowych czynności, która jest obecna w przedsiębiorstwach w każdej branży. Składuje się zarówno półprodukty w zakładach produkcyjnych, jak i gotowe wyroby. Szczególnym wyzwaniem jest jednak długotrwałe przechowywanie cieczy, zwłaszcza tych charakteryzujących się dużą reaktywnością. Właśnie w tym celu opracowano nowoczesne zbiorniki wykonane z tworzywa, zapewniające bezpieczne magazynowanie nawet najbardziej żrących substancji.

Zbiorniki na wodę i nie tylko

Magazynowanie wody to czynność, którą mamy do czynienia na każdym kroku, nawet w naszym domu czy ogrodzie, retencjonując na przykład deszczówkę. W skali przemysłowej również zatrzymuje się wodę opadową do dalszego wykorzystania, ale tutaj odbywa się to w znacznie większej skali. Dziesiątki, a nawet setki tysięcy litrów pojemności pozwalają zapewnić dostawę wody wtedy, kiedy będzie ona potrzebna. Do tego celu stosuje się zwykle specjalne zbiorniki na deszczówkę, zaprojektowane i stworzone pod konkretne wymagania klienta. Zbiorniki takie kiedyś produkowane były głównie z metalu.

Dziś znacznie lepszym rozwiązaniem jest nowoczesne tworzywo sztuczne, które nie ma nic wspólnego z łuszczącym się i odkształcającym plastikiem z przełomu wieków. Uznany producent zbiorników ma w swojej ofercie rozwiązania zarówno dla mniejszych firm, jak i dla ogromnych zakładów przemysłowych. Niewątpliwą zaletą bezpośredniej współpracy z producentem jest możliwość otrzymania zbiornika o nietypowych, nieregularnych kształtach czy niestandardowych wymiarach.

Producent zbiorników szytych na miarę

To dostosowanie się do konkretnych potrzeb klienta ma szczególne znaczenie, zwłaszcza tam, gdzie mówimy nie tylko o magazynowaniu wody, ale także o przechowywaniu substancji nieobojętnych dla środowiska. To na przykład różnego rodzaju półprodukty, odczynniki chemiczne, albo też pozostałości po procesie produkcyjnym. Kwasy, zasady, ługi – to wszystko musi być magazynowane w szczelnie zamkniętych zbiornikach, odpornych mechanicznie, ale i odpornych na działanie warunków zewnętrznych oraz upływ czasu. Decydując się na montaż takiej konstrukcji, warto sprawdzić, czy wybrany producent zbiorników ma odpowiednie referencje i doświadczenie w dostawie właśnie takich rozwiązań. Szybki research w sieci pozwala łatwo znaleźć firmę, która ma na koncie wiele autorskich rozwiązań, czy też opracowała własny system produkcji zbiorników.

Montaż u klienta

Taki producent zbiorników może zaoferować na przykład opracowanie produktu od A do Z, od pierwszych linii na cyfrowej desce kreślarskiej po finalny rozruch instalacji. Nowoczesna technologia łączenia tworzyw sztucznych pozwala na tworzenie zbiorników modułowych, co jest szczególnie istotne dla klientów posiadających ograniczoną przestrzeń pod inwestycję. Modułowy zbiornik montowany jest na miejscu budowy, co pozwala wypełnić trudno dostępne przestrzenie, na przykład pod ziemią lub w istniejących budynkach, bez naruszania ich konstrukcji ani kosztownej przebudowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here