Po przeczytaniu wielu poradników oraz artykułów dotyczących niekorzystnego wpływu żywności konwencjonalnej postanowiłeś, że od tej pory będziesz uważniej przyglądał się temu co ląduje w Twoim koszyku podczas zakupów. Gratulujemy postawy! Jeżeli zależy Ci na zdrowiu swoim oraz rodziny to jest to jeden z pierwszych kroków w celu zapewnienia długiego i szczęśliwego życia. Jesteśmy tym co jemy – z pewnością znasz to powiedzenie, prawda? Od tego w jaki sposób się odżywiasz zależy naprawdę bardzo dużo o czym opowiemy Ci już za chwilę. Dodatkowo pokażemy Ci w jakie zdrowe produkty spożywcze warto się zaopatrzyć.

Czy w supermarkecie znajdują się zdrowe produkty?

Jesteśmy przekonani, że takie pytanie pojawiło się w Twojej głowie już na samym początku a jak brzmi odpowiedź ? Pewnie, że tak w dzisiejszych czasach praktycznie w każdym większym czy mniejszym sklepie spożywczym znajdują się specjalne działy ze zdrową certyfikowaną żywnością. Co odróżnia zdrowe produkty od tych standardowych? Na pierwszy rzut oka będzie to z pewnością dużo wyższa cena – wyroby ekologiczne, nie zawierające w swym składzie szkodliwych substancji są niestety droższe.

Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów zdrowej żywności?

Postaw na produkty, które będą nie tylko smaczne ale przede wszystkim pełnowartościowe, bogate w substancje odżywcze – witaminy i minerały, bowiem tego nasz organizm potrzebuje najbardziej. Jeżeli chodzi o zdrowe produkty spożywcze to tutaj godne polecania są:
– oleje kokosowe, kasze (gryczana, jaglana), ryż brązowy, surowe migdały, jagody goji, warzywa oraz owoce pochodzące z upraw ekologicznych, miód, syrop klonowy, dżemy oraz powidła z organicznych surowców, naturalne herbaty, zioła i przyprawy, świeże soki itp. Wybór jest naprawdę ogromy…

Dużą popularnością cieszą się produkty zrobione z soi oraz kukurydzy, włączenie ich do codziennego jadłospisu pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie. Wybieraj te produkty, które są najmniej przetworzone – im mniej przetworzone, tym zdrowsze – koniecznie zapamiętaj tę zasadę!

Zdrowe produkty spożywcze
Czytaj etykiety!

Jednym z najczęściej popełnianych błędów w trakcie zakupów jest umieszczanie w koszu produktów bez wcześniejszego zapoznania się z informacjami znajdującymi się na etykiecie opakowania.
Dlaczego? Załóżmy, że zmagasz się z chorobą trzewną inaczej nazywaną celiakią, jak wiesz w tym przypadku spożycie choćby najmniejszej ilości glutenu wywołać może nieprzyjemne, charakterystyczne dla tej choroby dolegliwości, posobnie jest z alergikami pokarmowymi. Znaczna większość produktów oznakowanych napisem „gluten free” może zawierać śladowe ilości glutenu, które są zgodnie z przepisami bezpieczne dla zdrowia ludzi, niestety chory na celiakię po kilku godzinach odczuje skutki spożycia takiego produktu.

Dlatego też zachęcamy do czytania etykiet opakowań, jeżeli chcesz mieć pewność, że dany produkt pochodzi z ekologicznych upraw i pozbawiony jest konserwantów oraz ulepszaczy sprawdź jego skład oraz uzyskane certyfikaty. Pamiętaj – świadomy klient to zdrowy klient!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOrganiczny sklepik
Następny artykułEko warzywa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here