Pozyskanie klienta to podstawa funkcjonowania przedsiębiorstwa w niemal każdej branży. Kolejne narzędzia marketingowe pojawiają się na rynku, aby pomóc jeszcze skuteczniej docierać do odpowiedniej grupy konsumentów. Najnowszy trend to omnichannel marketing. Dowiedz się, na czym polega i jak pomoże Ci w rozwoju biznesu.

Omnichannel, czyli rewolucja w świecie marketingu

Dotychczas w marketingu dominowało podejście multichannel. Polegało ono na docieraniu do odbiorcy wieloma kanałami, jednak z podobną informacją. Omnichannel marketing idzie znacznie dalej. Klienci – dzięki wiedzy o nich zebranej w organizacji – otrzymują spersonalizowane komunikaty. Ponadto, podejście omnichannel łączy marketing offline i online. Ostatecznie jeden proces zakupowy może odbywać się w wielu kanałach, a zakończyć się na przykład w sklepie stacjonarnym.

Sprzedaż i marketing wzajemnie się napędzają

W podejściu omnichannel, marketing i sprzedaż są jeszcze bardziej ze sobą powiązane. Odbiór zamówienia złożonego online to okazja do kolejnego zakupu – w sklepie stacjonarnym. Wizyta w salonie czy na stoisku pozwala natomiast klientom lepiej zapoznać się z ofertą i złożyć zamówienia, które dotrą do nich zdalnie. Na naszych oczach zmieniają się treści reklamowe, jak również powierzchnie sprzedażowe, które stają się interaktywne.

Omnichannel marketing w praktyce

Dysponując odpowiednimi narzędziami, takimi jak system CRM Salesforce – oferowany na polskim rynku przez firmę Craftware –  przedsiębiorstwo może pełnymi garściami czerpać z dobrodziejstw omnichannel marketingu. Segmentacja klientów pozwala dotrzeć do nich z ofertą, która realnie ich zainteresuje. Wystarczy wysłać krótki komunikat o obowiązującej promocji, by przyciągnąć klientów – stacjonarnie lub online. Z omnichannel marketingu i nowych kanałów komunikacji korzystają także konsumenci. Aplikacje mobilne pozwalają na odbiór zamówień bez kolejki, nawet w lokalach gastronomicznych czy kawiarniach.

Więcej informacji na temat rewolucji, jaką przynosi omnichannel marketing można przeczytać na stronie: https://craftware.pl/omnichannel-marketing-co-to-jest/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here