Chcesz być „eko”? Chcesz być „fit”? Postanowiłeś żyć w zgodzie z naturą, w związku z czym niezdrową żywność konwencjonalną zastąpiłeś zdrową żywnością. Nie jesteś do końca przekonany czy supermarkety „eko” zawsze sprzedają produkty ekologiczne? Dzisiaj opowiemy Ci na ten temat nieco więcej, pokażemy na co zwrócić uwagę podczas zakupów oraz jak nie dać się naciągnąć na drogą żywność ekologiczną. Jesteś ciekaw co dla Ciebie przygotowaliśmy? W takim razie zapraszamy dalej!

Moda na zdrową żywność

Polacy baczniej zaczęli przyglądać się temu co jedzą zaraz po tym jak w mediach zrobiło się głośno na temat chemii zawartej w jedzeniu. I nie ma w tym nic dziwnego bowiem, przeprowadzone do tej pory badania jednogłośnie potwierdziły fakt, że spożywanie żywności konwencjonalnej – ogólnodostępnej żywności przetwarzanej – negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Substancje chemiczne oraz metale ciężkie zawarte w pożywieniu są jednym z czynników sprzyjającym rozwojowi chorób cywilizacyjnych takich jak np. choroby nowotworowe, nadciśnienie tętnicze oraz miażdżycę.

Zdrowa żywność to w dużej mierze żywność nie przetwarzana pochodząca z upraw ekologicznych. Producenci przestrzegają ściśle określonych przepisów oraz norm, tutaj nie wykorzystuje się żadnych pestycydów czy środków chemicznych. Produkty są źródłem witamin oraz substancji mineralnych, których nasz organizm potrzebuje do tego by mógł prawidłowo funkcjonować.

Czy produkty w supermarketach „eko” są naprawdę „eko”?

I tak, i nie ale jedno jest pewne, w sklepach „eko” znajdziesz tylko zdrową żywność, taką która w pełni pozbawiona jest szkodliwych substancji chemicznych i konserwujących. Jednak pamiętaj, nie każdy z produktów będzie wyrobem w 100% ekologicznym, może być to również produkt w większości wykonany z ekologicznych składników, który dodatkowo zawierać będzie inne nieco mniej „eko” składniki. Zachęcamy do tego by być świadomym klientem – czytaj etykiety opakowań, szukaj pomocy u pracownika takiego sklepu bądź u innego źródła itp.

Supermarket "eko"
Jaki supermarket wybrać?

Nie wiesz na jaki „eko” supermarket postawić? W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porównywarki internetowej. Dzięki temu dowiesz się, które ze sklepików ze zdrową żywnością cieszy się największym zaufaniem wśród fanów bycia „fit” i „eko”, oprócz tego porównasz ceny poszczególnych produktów co pozwoli Ci odrobinę zaoszczędzić.
Zarówno „eko” sklepów stacjonarnych jak i internetowych jest coraz więcej, jesteśmy pewni, że o istnieniu niektórych z nich nawet nie wiedziałeś!

Jak kupować?

Asortyment supermarketów „eko” jest naprawdę bardzo bogaty, widząc te wszystkie produkty mamy ochotę kupić je wszystkie. Pamiętaj o kilku ważnych i podstawowych zasadach, po pierwsze kupuj tylko to czego tak naprawdę potrzebujesz – nie marnuj jedzenia, zwłaszcza tego ekologicznego. Po drugie o czym wspominaliśmy wyżej, zawsze czytaj etykiety opakowań – sprawdź czy w danym produkcie nie znajduje się składnik, na który jesteś uczulony. Po trzecie – szukaj okazji i nie kieruj się ceną, nie każdy drogi produkt będzie tym najlepszym!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZdrowy sklep
Następny artykułOrganiczny sklepik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here