Wielu kierowców krzywi się na myśl o zakładaniu specjalnych pokrowców na fotele samochodowe, a to błędne podejście. Te dostępne w niemal każdym sklepie motoryzacyjnym akcesoria mają wiele zalet, i przydają się zarówno w nowych autach, jak i w tych bardziej leciwych i nieco zniszczonych. Wyjaśniamy, dlaczego warto je mieć.

Pokrowce na fotele samochodowe chronią tapicerkę!

Głównym celem posiadania tego typu pokrowców powinno być jak najdłuższe zachowanie oryginalnej tapicerki w nienaganny stanie. Dzięki pokrowcom nie trzeba się obawiać, że po odpoczynku na ławce w parku na fotelu już na zawsze zostanie z nami niemiła plama lub co gorsza taką plamę zafunduje nam nasze dziecko.

Pokrowce na fotele samochodowe chronią tapicerkę auta nie tylko przed nadmiernym zabrudzeniem, czy co gorsza plamami. Jeśli postawimy na produkt dobrej jakości, odpowiednio wykończony, takie pokrowce uchronią też tapicerkę przed zbyt szybkim przecieraniem się.

Estetyka przede wszystkim!

Dużo milej jest jeździć czystym, zadbanym samochodem. Dużo łatwiej jest to osiągnąć stosując pokrowce na fotele samochodowe. W odróżnieniu od tapicerki można je w każdej chwili zdjąć i wyprać w pralce. A gdy się zużyją, powyciągają lub przetrą, zwyczajnie wymienić na nowsze.

Zadbane auto to większa frajda z jazdy na co dzień, ale też inwestycja w przyszłość. Dziś samochody zmienia się co kilka lat, a auto z zadbanym wnętrzem można lepiej sprzedaż. Może niekoniecznie będzie to oznaczało dużo wyższą cenę, ale zadbane auta zwykle szybciej się sprzedają.

Bądź jak kameleon

Pokrowce na fotele samochodowe to nie tylko praktyczne rozwiązanie. Spodobają się z całą pewnością wszystkim tym, którzy lubią co rusz zmieniać coś w swoim otoczeniu. Pokrowce dają niemal tę samą możliwość we wnętrzu samochodu co zmiana koloru farb w mieszkaniu. Po prostu pozwalają się bawić.

Wybierając pokrowce na fotele samochodowe, mamy nie tylko możliwość zmiany koloru tapicerki. Pokrowce wykonywane są z różnego rodzaju materiału, co pozwala też bawić się strukturą. Dzięki pokrowcom w kilka chwil welurowe wnętrze można zmienić w takie wykończone skórą.

Dobre pokrowce mają też mnóstwo wygodnych funkcji, zamki dzięki którym mamy łatwy dostęp w wszystkie miejsca, czy specjalne szwy, które w razie wypadku rozejdą się robiąc miejsce poduszkom powietrznym. Niektóre miewają też specjalne kieszenie, dzięki którym łatwiej o przechowywanie drobiazgów wewnątrz samochodu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Specjal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here